کسب وکارهای گردشگری تسهیلات ویژه دریافت می کنند

به گزارش لوکو، ستاد تسهیلات گردشگری طی تفاهم نامه ای بین وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و بانک ملت ایجاد شده و طرح ملی را برای حمایت از کسب وکارهای حوزه گردشگری تهیه کرده است. کمیسیون گردشگری اتاق ایران نیز با هدف مشارکت در این طرح و آماده سازی بسترها برای استفاده کسب وکارها و مؤسسات فعال در این بخش با این ستاد تفاهم نامه امضا کرد.

کسب وکارهای گردشگری تسهیلات ویژه دریافت می کنند

بر اساس اظهارات علی اکبر عبدالملکی، رئیس کمیسیون گردشگری اتاق ایران قرار است در قالب این طرح جامع 35 هزار میلیارد تومان تسهیلات ارائه شود که از این بین 15 هزار میلیارد تومان به حوزه گردشگری تعلق می گیرد.

این فعال اقتصادی تأکید کرد: ازآنجاکه با شیوع ویروس کرونا بالاترین میزان خسارت و آسیب ها متوجه حوزه گردشگری و خدمات تفریحی بوده است، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تصمیم گرفت در قالب یک طرح حمایتی، مدلی را طراحی کند تا ضمن ایجاد تقاضا در این بازار، مؤسسات گردشگری مانند هتل ها، رستوران ها و غیره نیز تسهیلات ویژه ای دریافت کنند.

او امضای تفاهم نامه همکاری بین کمیسیون گردشگری اتاق ایران و ستاد تسهیلات گردشگری را گامی در راستای حمایت اتاق ایران از این حرکت دولت بیان کرد.

در این رابطه احسان امیر، مدیر ستاد تسهیلات گردشگری به جزئیات تفاهم نامه بین وزارتخانه و بانک ملت اشاره و تأکید کرد: در این طرح دو طرف ماجرا یعنی سرویس دهندگان و سرویس پذیرندگان مورد توجه قرار گرفته اند و دو نوع تسهیلات طراحی شد. در گام اول ارائه سفر کارت ها با اعتبار 20 میلیون تومان که تنها مربوط به سفر نبوده و می توان از آنها در رستوران ها، امکان تفریحی، موزه ها، پارک ها و دیگر مراکزی که در وزارت گردشگری به ثبت رسیده اند، استفاده کرد.

بر اساس گفته های تو تسهیلاتی که در قابل سفرکارت ها ارائه می شود با نرخ سود 4 درصد خواهد بود و سود اصلی آن با همکاری، آژانس ها، هتل ها، شرکت های حمل ونقل و غیره پرداخت می شود. سرویی دهندگان و مؤسسات گردشگری نیز می توانند برای تأمین سرمایه در گردش و نقدینگی موردنیاز خود از تسهیلاتی با نرخ 12 درصد با تنفس 6 ماهه و در 46 قسط، استفاده کنند.

امیر ایجاد سرویس یکپارچه و جامع برای فعالیت های تفریحی و رفاهی را هدف اصلی طراحی این مدل دانست و ادامه داد: با توجه به رکود حاکم بر صنعت گردشگری کشور لازم بود قدمی در راستای تقویت بدنه این صنعت برداشته شود. متأسفانه سرانه سفر در کشور به شدت تحت تأثیر کرونا کاهش پیدا کرده و دهک های پایین تر آسیب بیشتری از این منظر دیده اند. بنابراین تمرکز اصلی این طرح روی این گروه ها بوده و امیدواریم به نتیجه مطلوب دست پیدا کنیم.

مدیر ستاد تسهیلات گردشگری یادآور شد: مؤسساتی که علاقه مند هستند جزو پذیرندگان سفر کارت باشند، می توانند با ستاد تسهیلات گردشگری تماس گرفته و پس از انعقاد تفاهمی بین ستاد و موسسه مربوطه که به صورت پستی انجام می شود، دیگر مراحل کار را دنبال کنند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1392

به "کسب وکارهای گردشگری تسهیلات ویژه دریافت می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسب وکارهای گردشگری تسهیلات ویژه دریافت می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید