پسرکشی؛ مخاطب را تا سرانجام جذب نمی کند

به گزارش لوکو، در این فیلم پیچیدگی های روابط خانواده ای که به خاطر یک باور غلط دچار بحران هستند، طی چند دهه به نمایش در می آید. منتقدان بر این باورند که کارگردان می توانست کمی با دقت بیشتر و عمیق تر کردن ماجرا های اتفاق افتاده در فیلم سوال مبهمی را در ذهن مخاطب نگاه دارد.

پسرکشی؛ مخاطب را تا سرانجام جذب نمی کند

فیلم پسر کشی به نویسندگی مجید برزگر و آرمان خوانساریان و کارگردانی محمدهادی کریمی بعد از اینکه اکران در پرده را تجربه کرد حالا در به صورت سینمای آنلاین پخش می شود. فیلمی اجتماعی دیگر از محمدهادی کریمی که این بار در فیلم خود دست بر مسئله ای اجتماعی در چند دهه پیش گذاشته است، اما موضوعی است که هنوز در جامعه ما رواج دارد و بسیار مهم است.

سوژه خوب، پرداخت ضعیف

داستان فیلم در سال های 40 و 70 خورشیدی می گذرد و اشاره به اعتقادات نادرست در خصوص ضرورت داشتن فرزند پسر است. پسرکشی زندگی یک خانواده قدیمی را روایت می نماید که 4 فرزند دختر در این خانواده است، اما مرد خانواده برای پسردار شدن مجدد ازدواج می نماید.

نقش زن اول فیلم را ژاله صامتی بازی می نماید و نمی تواند بپذیرد که زن دیگری برای به جهان آوردن فرزند پسر پا به خانه او بگذارد. در فرایند فیلم مخاطب غرق داستان اتفاقات است که ناگهان زمان به حال برمی شود و تصویر پسر جوانی را می بینیم که در کنار مادرش ژاله صامتی نشسته است.

در این فیلم پیچیدگی های روابط خانواده ای که به خاطر یک باور غلط دچار بحران هستند، طی چند دهه به نمایش در می آید. منتقدان بر این باورند که کارگردان می توانست کمی با دقت بیشتر و عمیق تر کردن ماجرا های اتفاق افتاده در فیلم سوال مبهمی را در ذهن مخاطب نگاه دارد.

در صحنه های تکراری مصاحبه مادر و پسر در خانه و پسر و دختر در یک عمارت قدیمی حوصله مخاطب را سر می برد و از اواسط فیلم مخاطب به داستان پی می برد و مخاطب دیگر تب و تاب اولیه برای تماشای فیلم را ندارد.

بازیگران این فیلم ژاله صامتی، آرمان درویش، بهاره کیان افشار، نسیم ادبی، فرخ نعمتی، گلوریا هاردی، صحرا اسداللهی، زینب قادری، لیلا اوتادی و لیلا زارع هستند که بازی خوب ژاله صامتی مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است.

کریمی کارگردانی به دنبال ایده ناب

محمدهادی کریمی پزشکی است که فیلمساز و نویسنده نیز هست. کتاب شعر او با نام برف و شیروانی داغ در کمتر از یک سال به چاپ چهارم رسیده است و تا کنون توانسته برای فیلمنامه هایش جوایز داخلی و خارجی متعددی را کسب نموده است.

کریمی که به خاطر فیلمنامه های ملتهب اجتماعی و پرداختن به سوژه هایی خاص در میانه دهه هفتاد و اوایل دهه هشتاد به نویسنده ای پرکار و تأثیرگذار تبدیل شده بود، از نیمه دوم دهه هشتاد به کارگردانی روی آورد.

او کارگردانی خوش فکر است که آنچنان که باید از فیلم هایش استقبالی نشده است. برف روی شیروانی داغ یکی دیگر از فیلم های اوست که سرگذشت انسان های تنها و سرگشته را روایت می کرد که پس از مرگ استاد به دنبال یافتن هویت مستقل خود هستند.

غیر منتظره، امشب شب مهتابه، بشارت به یک شهفرایند هزاره سوم و کمدی انسانی از دیگر فیلم های او هستند.

منبع: فرادید
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1062

به "پسرکشی؛ مخاطب را تا سرانجام جذب نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پسرکشی؛ مخاطب را تا سرانجام جذب نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید