ویولن تایتانیک نواخته می گردد، کار مشترک ایران و ایتالیا

به گزارش لوکو، آرش عباسی سرپرست گروه تئاتر موج درباره اجرای مشترک با ایتالیا به خبرنگاران گفت: چندی پیش کارگاهی را در خلال پروژه ساختن از هیچ در مرکز مطالعات اجرایی قشقایی برگزار کردیم که این کارگاه طی مدت 10 روز و هر روز 8 ساعت با حضور پیترو فلوریدیا مدیر کمپانی تئاتر متی چی ایتالیا اجرا شد.

ویولن تایتانیک نواخته می گردد، کار مشترک ایران و ایتالیا

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

وی ادامه داد: خروجی این کارگاه نمایش ویولن تایتانیک است و به موضوع مهاجرت می پردازد. در این نمایش به دلیل موضوعی که دارد در کنار بازیگران ایرانی، بازیگرانی از کشور افغانستان هم حضور دارند و به ایفای نقش می پردازند.

این نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر با اشاره به اینکه نمایش ویولن تایتانیک کار مشترک گروه تئاتر موج و کمپانی تئاتر متی چی است، اظهار کرد: نمایش ویولن تایتانیک پیش از این در کشورهای برزیل، فرانسه، ایتالیا و آلمان اجرا شده است. نکته قابل توجه درباره این نمایش این است که در هر کشور، با توجه به زبان و فرهنگ آن کشور فراوری و اجرا می گردد.

عباسی با بیان اینکه تهیه کنندگی نمایش ویولن تایتانیک را بر عهده دارد، اضافه نمود: پیترو فلوریدیا به دلیل اینکه باید به ایتالیا باز می گشت، راهنمایی گروه در زمان اجرا را به صنم نادری دستیار خود سپرده است.

وی درباره مکان اجرای نمایش ویولن تایتانیک، شرح داد: کارگاه آموزشی پیترو فلوریدیا در کارگاه دکور بنیاد فرهنگی و هنری رودکی برگزار گردید و او نمایش را برای اجرا در این فضا طراحی و تنظیم نموده است از این رو ما از 12 دی ماه نمایش را به صحنه می بریم و تا جشنواره تئاتر فجر و همچنین در خلال جشنواره به اجرای خود ادامه خواهیم داد.

عباسی در سرانجام تأکید کرد: نمایش ویولن تایتانیک تماشاگر را درگیر اجرا خواهد نمود و تماشاگر در طول اجرا منفعل نیست. فکر می کنم این نمایش، شکل تازه ای برای تئاتر ما دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 493

به "ویولن تایتانیک نواخته می گردد، کار مشترک ایران و ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویولن تایتانیک نواخته می گردد، کار مشترک ایران و ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید