نکاتی که باید هنگام آماده شدن برای سفر بدانید

به گزارش لوکو، معمولا هنگام سفر بسته به اینکه مقصد کجاست و چه جایی را برای سفر انتخاب می کنیم لوازم و ملزومات متفاوتی می طلبد.

نکاتی که باید هنگام آماده شدن برای سفر بدانید

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام تابستان 99 با یکی از بهشت های روی زمین آشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

هنگامی که در گیر و دار آماده شدن برای یک سفر ایده آل باشید،خیلی مهم است که با برنامه ریزی عمل کنید تا بتوانید همه لوازم مورد احتیاج را به همراه خود ببرید و همچنین به راحتی نیز همه وسایل خود را حمل کنید.

گردشگران با تجربه بر این باورند که جمع کردن وسایل یک هنر است، هنری که سفر را برای شما بسیار هموار و آسان می نماید. در اینجا به نکات مهمی می پردازیم که هنگام جمع کردن وسایل اهمیت دارند.

سبک بار سفر کنید

یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه کرد اینکه تا آنجایی که امکان دارد، وسایل کمتری برای سفر بردارید. قرار است که در تمام زمان داخل فرودگاه، قطار، اتوبوس و اتاق هتل این وسایل را بدنبال خود بکشید. بهترین راه برای اینکه سبک سفر کنید این است که ابتدا شما از تمامی وسایلی که می خواهید به همراه خود ببرید لیستی تهیه کنید و سپس به سراغ آن بروید و سعی کنید ابزار غیر ضروری را از لیست کنار بگذارید. همچنین ، از تمامی لباس هایی که متناسب با برنامه سفر شما است و ممکن است شما به آن احتیاج داشته باشید فهرستی تهیه کنید (مانند کفش برای کوهنوردی یا یک لباس شب برای تئاتر). اگر مدت سفر شما طولانی است، پس سعی کنید حداقل لباس ممکن را به همراه خود ببرید و به جای آن مواد شوینده همراه داشته باشید تا بتوانید آنها را بشویید.

برای هرگونه آب و هوا آمادگی داشته باشید

در حالیکه آنالیز کردن آب و هوای مقصد شما بسیار مهم است، همچنین پیشنهاد می گردد که برای آب و هواهای ناگهانی نیز آماده باشید. برای مثال، اگر شما باخبر شده اید مقصدی که به آن سفر می کنید به ندرت هوای بارانی دارد، حتما با خود بارانی همراه داشته باشید، چون محتمل است زمانی که شما در آن مکان هستید، بارانی ترین زمان فصل باشد.

وسایل ارزشمند خود را یک جا نگذارید

هر چقدر هم که مراقب باشید ، کیف تان ممکن است گم یا دزدیده گردد. بنابراین معمولا پیشنهاد می گردد هنگامی که ملزومات خود را برای سفر آماده می کنید، وسایل با ارزش تان را مانند کارت های بانکی، پول نقد، چک، کارت های اعتباری، پاسپورت و دیگر کارت های شناسایی در مکان های مختلف بگذارید. این کار به شما اطمینان می دهد تا حتی اگر اتفاقی افتاد نیز تمامی اجناس با ارزش خود را از دست ندهید. همچنین پیشنهاد می گردد از پاسپورت،کارت های شناسایی و بلیط فتوکپی تهیه کنید. در صورت امکان 2 عدد فتوکپی تهیه کنید و یکی را نزد یکی از همراهان بگذارید و دیگری را نزد خود نگه دارید. اگر به یک اسکنر دسترسی دارید، ممکن است بخواهید مدارک خود را در حساب ایمیل خود ذخیره کنید تا بتوانید از هر مکانی به آنها دسترسی داشته باشید.

وسایل خود را از خیس شدن محفوظ نگه دارید

بطری های شامپو، لوسیون ها و دیگر وسایلی که همراه دارید و حاوی مایعات هستند احتمال نشت دارند، بنابراین احتمال اینکه همه وسایل تان را خیس و لکه دار نمایند وجود دارد. هنگامی که شما در سفر هستید پاک کردن آن می تواند برایتان سخت باشد. بنابراین می توانید با انتقال همه این مایعات به جعبه های کوچک و در اندازه های مسافرتی، خود را از عذاب تمیز کردن این خرابی ها نجات دهید. قبل از اینکه جعبه ها را در چمدان قرار دهید آن ها را در بسته های پلاستیکی بگذارید. به این طریق، هر گونه نشتی خرابی به بار نمی آورد و به راحتی می توانید آن را بشویید.

لوازم ضروری را در کیف دستی حمل کنید

اگر شما با هواپیما سفر می کنید، مطمئن شوید که داروها، لوازم آرایش ضروری و وسایل با ارزش خود را در کیف دستی جای دهید یا به جای آنکه آنها را در کیف هایی که آنالیز می شوند بگذارید. اگر به یک سفر بین المللی با توقف های زیادی می روید، همواره این احتمال وجود دارد که وسایل شما مفقود شوند. بنابراین بهترین راه این است که برای گذارندن یک یا دو روز بدون چمدان های خود آمادگی داشته باشید تا شرکت هواپیمایی پیگیر لوازم شما باشد. همچنین به شما توصیه می کنیم که یک دست لباس مناسب برای تعویض در کیف دستی تان همراه داشته باشید.

منبع: کجارو / enlightenme.com
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 653

به "نکاتی که باید هنگام آماده شدن برای سفر بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی که باید هنگام آماده شدن برای سفر بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید