نخستین سفر یک مقام بلندپایه عربی به لیبی

به گزارش لوکو، رئیس جمهور تونس برای گفت وگو با مقامات بلندپایه لیبی امروز به این کشور سفر می نماید.

نخستین سفر یک مقام بلندپایه عربی به لیبی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری الوسط لیبیا، قیس سعید امروز (چهارشنبه 27 اسفند) وارد لیبی می گردد تا با محمد المنفی رئیس شورای ریاستی و عبدالحمید دیبیه نخست وزیر دولت موقت وحدت ملی لیبی و سایر مقامات بلندپایه این کشور به گفت وگو بینشیند.

این اولین سفر رئیس جمهور و عالی ترین مقام سیاسی یک کشور عربی به لیبی است که پس از تشکیل کابینه دیبیه صورت می گیرد.

دولت وحدت ملی لیبی چهارشنبه هفته گذشته از مجلس این کشور رای اعتماد گرفت و اعضای کابینه دیبیه دوشنبه هفته جاری در برابر نمایندگان مجلس سوگند قانونی یاد و فعالیت خود را آغاز کردند.

بر اساس بیانیه دفتر ریاست جمهوری تونس، سفر قیس سعید به لیبی با هدف یاری به فرایند اجرایی شدن دموکراسی در لیبی، ایجاد پل های ارتباطی میان دو کشور و گسترش همکاری های دوجانبه صورت می گیرد.

در همین حال، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور لیبی از جامعه بین الملل خواست از دولت وحدت ملی لیبی حمایت کند.

در تماس تلفنی یان کوبیس و وزیر خارجه مغرب، هر دو ضمن مخالفت با هرگونه دخالت بیگانگان در امور لیبی، خواهان احترام کشورها به حاکمیت و وحدت ملی لیبی شدند.

به نوشته این پایگاه خبری، دفتر نخست وزیری لیبی با انتشار بیانیه ای از وزیران دولت وفاق ملی (طرابلس - غرب) و دولت موقت (طبرق- شرق) خواست اقداماتی انجام ندهند که مخالف رویه دولت پیشبرد امور باشند.

پس از رای اعتماد مجلس به کابینه دیبیه، دولت های طرابلس و طبرق به عنوان دولت پیشبرد امور شناخته می شوند و این دولت ها مجاز به هیچ گونه تصمیم گیری یا اقدام جدیدی نیستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1498

به "نخستین سفر یک مقام بلندپایه عربی به لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین سفر یک مقام بلندپایه عربی به لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید