مردی که 80000 کتاب کامیک به کتابخانه کتابخانه دانشگاه پنسیلوانیا اهدا کرد

به گزارش لوکو، گری پربولا هفت دهه را صرف جمع آوری کتاب های کامیک نموده است. اکنون مجموعه بزرگ او خانه ای دائمی در کتابخانه دانشگاه پنسیلوانیا پیدا نموده است.

مردی که 80000 کتاب کامیک به کتابخانه کتابخانه دانشگاه پنسیلوانیا اهدا کرد

عشق گری به کتاب های کامیک از سه سالگی آغاز شد. مادرش برای او یک کامیک سوپرمن خرید تا زمانی که بیرون بود او را مشغول کند. از همان لحظه او درگیر ذهنی با این دسته کتاب های پیدا کرد. در کودکی، هر هفته برای خرید آخرین نسخه های ابرقهرمانی به فروشگاهی می رفت. او در سال 1963 اولین شماره های مرد عنکبوتی شگفت انگیز و مردان ایکس را تنها به قیمت 12 سنت می خرید.

گری به جمع آوری کامیک ها در دوران کالج و بعد از آغاز کار در لس آنجلس ادامه داد. او با عشق دوران دبیرستان خود، داون، ازدواج کرد. همسرش بود که در نهایت به بزرگی مجموعه او پی برد. در اواسط دهه 1980،گری یک فروشگاه کتاب کامیک مورد علاقه نو به نام Golden Apple Comics داشت که به خاطر مشتریان مشهور و شماره های هفتگی نوش معروف بود.

در طول سال ها،گری نزدیک به 80000 کتاب کامیک جمع آوری کرد. برخلاف بسیاری از کلکسیونرها، او هرگز کامیک های خود را برای کسب سود نفروخت و حتی نام خود را در بعضی از شماره های ارزشمند خود از جمله اولین کامیک مرد عنکبوتی خود نوشت.

با افزایش تعداد مجموعه کتاب های گری، او می خواست اشتیاق خود را با نسل های آینده به اشتراک بگذارد. او برنامه های خود را با رایان و کندرا لیبوویتز، که پس از درگذشت پدر رایان، فروشگاه کامیک اپل طلایی را تصاحب نموده بودند، در میان گذاشت. آن ها از ایده گاری برای اهدای مجموعه خود به دانشگاه پنسیلوانیا، همان دانشگاه خودشان، هیجان زده بودند.

اهدای کتاب های مصور، به خصوص در این حجم زیاد، به سادگی نوشتن چک نیست. برای به حداکثر رساندن مزایای مالیاتی، مجموعه باید ارزیابی و سازماندهی می شد. کامیک های گری نظم کاملی نداشتند و بسیاری از آن ها احتیاج به لیست بندی داشتند. کامیک های با ارزش باید به صورت جداگانه ارزیابی شوند تا ارزش بازار آن ها برای اهداف مالیاتی مشخص گردد.

انتها با یاری دوستان این کار بزرگ انجام شد. اولین دسته از کامیک های با ارزش در اوایل سال 2023 به فیلادلفیا ارسال شد و پس از آن چندین محموله دیگر ارسال شد.

رایان و کندرا بنیاد کامیک و هنر اپل طلایی را تأسیس کردند، یک موسسه غیرانتفاعی با هدف حفظ و نمایش مجموعه های خصوصی. این بنیاد به پوشش بخشی از هزینه های مرتب سازی و لیست نویسی مجموعه گری یاری کرد. این بنیاد بعلاوه با ابتکارات مختلف، از جمله چاپ های امضا شده از افراد مشهوری مانند کیانو ریوز، سرمایه جمع آوری می نماید.

کتابخانه دانشگاه پنسیلوانیا که قبلا 20000 کتاب مصور داشت، اکنون در حال پردازش مجموعه گ ری است. اگرچه کامیک ها در شرایط خوبی نیستند، اما به میزان ای خوب نگهداری شده اند که می توانند برای تحقیق، تدریس و نمایشگاه های عمومی استفاده شوند.

گری و داون از آن موقع پروژه های نوی از جمله مدیریت یک باشگاه گلف و نوشتن کتاب برای بزرگسالان را به عهده گرفتند. گری با وجود دشواری جدایی از کامیک هایش،از این که می داند مجموعه او به وسیله نسل های آینده دیده خواهد شد و آنها قدرش را خواهند دانست، راضی است.

منبع

منبع: یک پزشک
انتشار: 19 خرداد 1403 بروزرسانی: 19 خرداد 1403 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 2267

به "مردی که 80000 کتاب کامیک به کتابخانه کتابخانه دانشگاه پنسیلوانیا اهدا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردی که 80000 کتاب کامیک به کتابخانه کتابخانه دانشگاه پنسیلوانیا اهدا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید