مردان کروکودیلی

به گزارش لوکو، از زمان های کهن تا به امروز قبیله هایی که هنوز به صورت بدوی زندگی می کنند، رسم و رسوم شگفت انگیزی برای تقدیم قربانی های خود دارند که بیشتر این آیین ها معمولا به نوعی با قربانی کردن انسان یا حیوان به هر شکل ممکن ارتباط مستقیمی دارد.

مردان کروکودیلی

به گزارش خبرنگاران، قبیله پاپوآ در گینه نو، از قبیله های پیشگام در داشتن مراسم شگفت انگیز است و داشتن مردان کروکودیلی در قبیله، از جمله افتخارات این قبیله پر رمز و راز به شمار می رود.

مردان قبیله پاپوآ برای به دست آوردن روحیه جنگجویی دست به انجام اعمال وحشیانه و خونینی می زنند. آنها برای اینکه به نهایت شجاعت و دلاوری دست یابند، با اجرای مراسم آیینی خود کاری می کنند که پوستشان شبیه به پوست کروکودیل شود تا از این راه بتوانند روح کروکودیل را تسخیر کنند و در نهایت به چنان دلاوری ای برسند که نام و آوازه شان در تمام قبیله ها بپیچد و همه، آنها را بشناسند.

یک مرد کروکودیلی بودن، آرزوی بسیاری از جوانان قبیله پاپوآست. البته تبدیل شدن به یک مرد کروکودیلی، کار چندان ساده ای هم نیست و افرادی که تمایل دارند با چیرگی بر روح کروکودیل بر ارواح پلید جنگل های تاریک پیروز شوند، باید مراحل مختلفی را با موفقیت بگذرانند و داشتن پوست کروکودیلی لازمه رسیدن به این هدف برتر است.

برای طبیعی تر جلوه دادن پوست، روی زخم ها رنگ تیره مالیده می شود

در ابتدا افرادی که می خواهند پوست کروکودیلی داشته باشند، طی چند هفته بهترین غذاها و نوشیدنی ها را می خورند تا نیرو و انرژی لازم برای شرکت در این مراسم ویژه به دست آورند. بعد از اینکه مردان جوان قبیله مدت زمان لازم قرنطینه برای کسب انرژی را گذراندند، زمان اجرای مراسم شگفت انگیز و نقش بستن پوست کروکودیل روی تنشان و غلبه بر ترس فرا می رسد.

با آغاز صبح، جوانانی که آرزوی مرد کروکودیلی شدن را در سر دارند نزد جادوگر قبیله می روند و بعد از اجرای مراسم خاصی نوبت به اجرای مهم ترین قسمت آن می رسد. هر یک از مردان جوان با دراز کشیدن روی زمین، خود را برای نیشتر خوردن آماده می کنند و این کار، آن قدر درد دارد که یک مرد دیگر آنها را نگه می دارد تا تکان نخورند.

مردان قبیله پاپوآ برای نشان دادن دلاوری خود پوستشان را مانند کروکودیل می کنند

سپس طبیب قبیله با استفاده از چوب بامبو، که آن را مثل تیغ تیز تراشیده اند، روی کمر، بازوها و سینه این مردان زخم هایی را ایجاد می کند و این مشکل ترین قسمت اجرای این مراسم باور نکردنی است. هرچند که جوانان تلاش زیادی می کنند تا درد کشیدن خود را نشان ندهند اما صدای فریاد آنها نشانگر اوج رنجی است که از این نیشترها می کشند. کار طبیب که تمام می شود، همه مردان نیشتر خورده به عبادتگاه می روند و بعد از مالیدن پمادهای خاصی روی پوست آنها که برای تسکین درد است، شب را تا صبح همان جا سر می کنند تا باقی مراسم را فردای آن روز به اجرا درآورند.

آنها طی مراسم خاص نیشترهایی به پوست خود وارد می کنند

سپیده که سر می زند، با مالیدن ماده ای تیره رنگ روی زخم های بدن این مردان، آنها مانند یک کروکودیل به درون رودخانه می روند تا بدن هایشان را شست وشو دهند و این، آخرین مرحله برای مرد کروکودیلی شدن است. پس از مدتی که زخم ها بهبود می یابد، جای زخم ها روی بدن این مردان مانند پوست کروکودیل می شود و به این ترتیب آنها با تحمل این همه رنج و عذاب، تبدیل به شجاع ترین مردان قبیله پاپوآ می شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 خرداد 1402 بروزرسانی: 16 خرداد 1402 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 2210

به "مردان کروکودیلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردان کروکودیلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید