قیمت مرغ به پایین تر از نرخ مصوب رسید

به گزارش لوکو، تسنیم نوشت: قیمت مرغ در بازار به نرخ مصوب خود رسیده است و این محصول در بعضی از شهر های کشور حتی زیر نرخ مصوب خود به فروش می رسد.

قیمت مرغ به پایین تر از نرخ مصوب رسید

براساس مشاهدات میدانی هر کیلوگرم مرغ گرم در تهران 75 تا 78 هزار تومان به فروش می رسد، اما در شهری مانند ارومیه نرخ این محصول 73 تا 75 هزار تومان است.

در این شهر هر کیلوگرم مرغ خود شهرستان 75 هزار تومان و مرغ سایر شهرستان ها 73 هزار تومان است که این به معنی آن است که نرخ مرغ در بعضی منطقه ها کمتر از نرخ مصوب را نیز تجربه نموده است.

افزایش جوجه ریزی به بیش از 130 میلیون قطعه در ماه و تامین نهاده های دامی از جمله دلایل کاهش دوباره قیمت مرغ در بازار است؛ اسفند ماه سال گذشته مقدار جوجه ریزی کمتر از 100 میلیون قطعه در ماه بود.

قیمت تخم مرغ همچنان بالا نرخ مصوب

بنابر این گزارش قیمت تخم مرغ با نزدیک شدن به فصل سرما افزایش یافته است به طوری که در دو هفته گذشته هر شانه 30 عددی از این محصول از 87 هزار تومان به بیشتر از 110 هزار تومان رسیده است.

بر اساس مشاهدات میدانی حداقل قیمت مصوب یک شانه تخم مرغ 30 عددی فله 110 هزار تومان است، اما این محصول با قیمت های متفاوت 120 هزار تومان تا 135 هزار تومان به فروش می رسد و در میادین میوه و تره بار شهرداری تهران این محصول یافت نمی گردد.

درباره دلایل افزایش قیمت تخم مرغ در بازار نیز می توان به تغییر فصل و افزایش تقاضا در بازار و صادرات این محصول اشاره داشت؛ از طرفی همیشه در نیمه دوم شهریور ماه صنایع فراوری نماینده کیک و شیرینی با توجه به نزدیک بودن به بازگشایی مدارس، اقدام به خرید عمده تخم مرغ برای افزایش فراوری می نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 29 شهریور 1402 بروزرسانی: 29 شهریور 1402 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 2249

به "قیمت مرغ به پایین تر از نرخ مصوب رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت مرغ به پایین تر از نرخ مصوب رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید