قتل 64 نفر در 20 روز گذشته توسط پلیس آمریکا

به گزارش لوکو، اطلاعات جمع آوری شده توسط روزنامه آمریکایی نشان می دهد از زمان شروع محاکمه مامور پلیسی که جورج فلوید را به قتل رساند، 64 نفر به دست پلیس آمریکا کشته شده اند که بیش از نیمی از آن ها را سیاه پوستان و لاتین تبار تشکیل می دهند.

قتل 64 نفر در 20 روز گذشته توسط پلیس آمریکا

به گزارش خبرنگاران، درست چند ساعت قبل از آن که دادگاه به پرونده مامور پلیس قاتل جورج فلوید رسیدگی کند، پلیس شیکاگو یک نوجوان 13 ساله را با شلیک به سمت وی در حالی که دستانش به نشانه تسلیم بالا بود، به قتل رساند.

یک روز بعد از آن، در هتلی در شهر جکسون ویل فلوریدا یک مرد 32 ساله به ضرب گلوله پلیس به قتل رسید. در فردای آن روز هم در حالی که یکی از شاهدان قتل فلوید مشغول شهادت دادن در دادگاه بود، یک مرد 40 ساله که به لحاظ روانی بیمار بود در تیراندازی پلیس ایالتی در شهر کلرمونت ایالت فلوریدا کشته شد.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، در همه روزهای بعد از آن که دادگاه های شهادت پرونده قتل فلوید در حال برگزاری بود، یک نفر دیگر به دست پلیس آمریکا در نقطه ای در این کشور کشته شد.

به نوشته این روزنامه، در حالی که محاکمه درک شووین مامور پلیس مینیاپولیس هر روز خاطره قتل وحشتناک فلوید زیر زانوهای این مرد را برای مردم آمریکا زنده می نماید و با نگرانی منتظر صدور حکم وی هستند، موارد قتل به دست پلیس آمریکا بدون وقفه در حال افزایش است.

اطلاعات جمع آوری شده توسط نیویورک تایمز از پایگاه های داده های مربوط به خشونت با اسلحه، رسانه های خبری و اطلاعیه های پلیس نشان می دهد از زمانی که جلسات شهادت در مورد این پرونده از 29 ماه مارس (نهم فروردین) شروع شد، دستکم 64 نفر در سراسر این کشور به دست پلیس کشته شده اند که سیاه پوستان و لاتین تبارها بیش از نیمی از آن ها را تشکیل می دهند. تا روز شنبه، به طور میانگین در هر روز بیش از سه نفر توسط پلیس آمریکا به قتل رسیده اند.

خشونت پلیس آمریکا در کشتن رنگین پوستان هر از گاهی باعث بروز تنش و ناآرامی های گسترده در ایالت های مختلف این کشور می گردد.

نتایج تحقیقی که چندی پیش در آمریکا منتشر شده نشان می دهد پلیس این کشور از سال 2015 به این سو دست کم 135 فرد سیاه پوست غیرمسلح را به ضرب گلوله به قتل رسانده است.

این تحقیق که رادیو ملی آمریکا (NPR) متولی انجام آن بوده نشان می دهد در 75 درصد موارد ضاربان پلیس سفیدپوست بوده اند.

تحقیق ان پی آر چند ماه بعد از تظاهرات های سراسری در آمریکا به دلیل قتل نژادپرستانه جورج فلوید به دست یک افسر سفیدپوست منتشر شد.

فلوید یک آمریکایی آفریقایی تبار بود که روز 25 مه 2020 (12 اردیبهشت ماه 1399) حین دستگیری در شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا به دلیل آنکه افسر پلیس زانویش را روی گردن او فشار داد جان باخت.

انتشار فیلمی از لحظه مرگ او خشم مردم آمریکا و سراسر جهان را به همراه داشت و به اعتراضات سراسری منجر شد.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1570

به "قتل 64 نفر در 20 روز گذشته توسط پلیس آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قتل 64 نفر در 20 روز گذشته توسط پلیس آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید