اطلاعات گوگل از تردد شهروندان در 131 کشور

به گزارش لوکو، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، گوگل با استفاده از اطلاعاتی که به طور مستقیم از دستگاه های کاربران جمع آوری نموده نشان می دهد کشورها، مناطق و شهرهای مختلف چه واکنشی به قرنطینه ویروس کرونا نشان داده اند. درهمین راستا گوگل مشغول انتشار جریانی ممتد از اطلاعات در فضای آنلاین و مقایسه آن با اطلاعات جمع آوری شده قبل از پاندمیک ویروس کرونا است.

اطلاعات گوگل از تردد شهروندان در 131 کشور

اطلاعات گوگل مربوط به 131 کشور است و حتی ترددهای افراد به مغازه ها، پارک ها، محل کار، ایستگاه های حمل ونقل، داروخانه و دفاتر اداری را نشان می دهد.

البته در این میان هیچ اطلاعاتی درباره چین وجود ندارد که دلیل آن ممنوعیت فعالیت گوگل در این کشور است. اطلاعات مربوط به خارج از چین مناطقی که به شدت درگیر شیوع ویروس کرونا هستند از جمله لمباردی (شمال ایتالیا)، اسپانیا، نیویورک و لندن نشان می دهند تردد عموم مردم به میزان زیادی کاهش یافته است. فعالیت های خرده فروشی و تفریحی در منطقه لمباردی تا 95 درصد کاهش یافته و تردد به پارک ها در مادرید نیز 92 درصد کمتر شده است. در این دو منطقه در کل 12 هزار نفر قربانی ویروس کرونا شده اند.

در لندن و نیویورک نیز که مرکز شیوع این ویروس در کشورهای آمریکا و انگلیس به حساب می آیند، فعالیت و تردد به میزان زیادی کاهش یافته است. طبق اطلاعات گوگل عبور و مرور در لندن 80 درصد کاهش یافته است. تردد ساکنان نیویورک به سوپرمارکت ها نیز 32 درصد کمتر شده است.

تحلیل های گوگل از موقعیت مکانی کاربران، بزرگترین مخزن اطلاعاتی را برای مقامات بهداشت عمومی فراهم نموده تا پیروی شهروندان از قوانین قرنطینه را ارزیابی نمایند. فیس بوک نیز مانند گوگل اطلاعات موقعیت مکانی کاربرانش را به اشتراک گذاشته است. البته این اطلاعات به طور عمومی قابل دسترسی نیست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 892

به "اطلاعات گوگل از تردد شهروندان در 131 کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعات گوگل از تردد شهروندان در 131 کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید