فهرست احتمالی تیم ملی فوتبال ایران بعد از واکسیناسیون، چه کسانی خط می خورند؟

به گزارش لوکو، با معین شدن فهرست اولیه بازیکنان داخلی برای دعوت به تیم ملی، بعضی از بازیکنان سرشناس از مسابقات انتخابی جام جهانی در بحرین خط خواهند خورد.

فهرست احتمالی تیم ملی فوتبال ایران بعد از واکسیناسیون، چه کسانی خط می خورند؟

گروه ورزشی خبرنگاران، واکسیناسیون تیم ملی فوتبال ایران از روز دوشنبه شروع شد و در مرحله نخست کادرفنی و اجرایی به همراه بازیکنان شاغل در ایران و دو لژیونر واکسینه شدند. با توجه به این اتفاق، اسکوچیچ فهرست اولیه خود برای حضور در بحرین را تکمیل کرد و از این پس احتمال اضافه شدن هیچ بازیکن دیگری به جمع ملی پوشان وجود نخواهد داشت اما در بین همین بازیکنان هم هنوز حضور هیچ بازیکنی قطعی نشده است.

احسان حاج صفی، امید نور افکن، پیغام نیازمند، دانیال اسماعیلی فر، مهدی قائدی، علی قلی زاده، کمال کامیابی نیا، کاوه رضایی، حسین کنعانی زادگان، احمد نوراللهی، مهدی ترابی، وحید امیری، اکبر ایمانی، میلاد سرلک، ابوالفضل جلالی، عارف غلامی، محمد رشید مظاهری و سیامک نعمتی بازیکنانی بودند که واکسن کرونا را دریافت کردند.

با توجه به این فهرست می توان نکاتی را از فهرست نهایی دراگان اسکوچیچ برای حضور در بحرین برداشت کرد.

*ادامه غیبت وریا غفوری و دعوت از یک مدافع راست جدید

با دعوت دانیال اسماعیلی فر، مدافع راست سپاهان برای واکسیناسیون، او جدیدترین چهره دعوت شده از اسکوچیچ برای این پست است. سرمربی تیم ملی پیش از این از بازیکنانی مانند نجاریان و شیری هم دعوت نموده بود اما به نظر با ناکامی آن ها در اردوهای قبلی، اسماعیلی فر به وریا غفوری و احتمالا رامین رضاییان ترجیح داده شده است. هم چنین سیامک نعمتی هم دیگر چهره حاضر در پست دفاع راست است.

در این پست جعفر سلمانی هم وجود دارد که مقابل سوریه مدافع راست تیم ملی بود و احتمالا در اردوی جدید به ملی پوشان اضافه گردد.

*لک خط خورد

در اردوی قبل تیم ملی، با غیبت عابدزاده به علت محدودیت های مسافرتی در پرتغال و همین طور ابتلای مظاهری به کرونا، حامد لک به عنوان پنجمین اولویت اسکوچیچ به اردوی تیم ملی اضافه شد ولی با گذشت حدود یک ماه از اردوی تیم ملی، حامد لک خط خورده و مظاهری به همراه پیغام نیازمند از استقلال و سپاهان واکسن را دریافت کردند.

البته با توجه به این که احتمالا عابدزاده و بیرانوند از لیگ بلژیک و پرتغال دعوت شوند، باید دید اسکوچیچ روی نام کدام یک از این چهار دروازه بان خط قرمز خواهد کشید.

*آقای گل لیگ خط خورد

با ترافیک شدید در خط حمله تیم ملی، سجاد شهبازاده نتوانسته نظر سرمربی تیم ملی را برای حضور در بحرین جلب کند. آقای گل لیگ هجدهم در اردوی قبل ایران با توجه به ابتلای قایدی به کرونا، جایگزین وی شد ولی فرصت حضور در میدان مقابل سوریه را پیدا نکرد.

*انتخاب 23 بازیکن از بین 36 نفر!

در حال حاضر 16 بازیکن داخلی به همراه علی قلی زاده و کاوه رضایی در فهرست اولیه اسکوچیچ هستند. از سوی دیگر لژیونرهایی مانند علیرضا بیرانوند، میلاد محمدی، مرتضی پورعلی گنجی، صادق محرمی، سیدمجید حسینی ، اللهیار صیادمنش، مهدی طارمی، امیر عابدزاده، جعفر سلمانی، سردار آزمون، سعید عزت اللهی، علیرضا جهانبخش، سامان قدوس، امید ابراهیمی، علی کریمی، شجاع خلیل زاده و کریم انصاری فرد بازیکنانی هستند که در اردوهای قبلی توسط اسکوچیچ دعوت شدند که تعدادشان به عدد 18 می رسد و جمعا 36 بازیکن در دسترس اسکوچیچ برای حضور در تیم ملی هستند.

در آخرین اردو، 12 لژیونر حضور داشتند و اعلام شده بود که به علت شرایط کرونایی، امکان دعوت از قدوس، جهانبخش و عابدزاده به علت محدودیت های پروازی، پورعلی گنجی و محرمی به علت مصدومیت و کاوه رضایی به علت ابتلا به کرونا وجود نداشت که با این حساب شمار بازیکنان لژیونر مدنظر اسکوچیچ به عدد 18 می رسد.

در نهایت اسکوچیچ باید نام 23 بازیکن را برای حضور در بحرین اعلام کند همین موضوع باعث خط خوردن حدود 13 بازیکن از فهرست اولیه خواهد شد.

*روزهای نگران نماینده برای ملی پوشان

نگاهی به شرایط بازیکنان آماده در داخل و خارج از ایران، نشان می دهد سرمربی تیم ملی باید در تمام خطوط بعضی بازیکنان سرشناس را خط بزند. در حال حاضر چندین دروازه بان، مدافع، هافبک و مهاجم مازاد در این فهرست وجود دارد که هر کدام در تیم های خود بازیکنان کلیدی هستند.

به طور مثال در خط حمله ترافیک شدیدی دیده می گردد. در حال حاضر آزمون، طارمی، انصاری فرد، رضایی، صیادمنش و قایدی مهاجمان تیم ملی هستند که باید دید سرمربی تیم ملی کدام یک از این مهاجمان را انتخاب خواهد نمود.

در خط دفاعی پورعلی گنجی، حسینی، کنعانی زادگان، خلیل زاده و غلامی پنج مدافع وسط هستند که در فهرست اولیه حضور دارند و قطعا یک نفر خط خواهند خورد.

در خط هافبک نیز کامیابی نیا و سرلک برای نخستین بار وارد فهرست اولیه شده اند. همچنین امید ابراهیمی، احمد نوراللهی، علی کریمی، امید نورافکن، وحید امیری، علی قلی زاده، سیامک نعمتی، سامان قدوس، علیرضا جهانبهش و ... سایر نفراتی هستند که در نهایت از این بین فقط 8 نفر دعوت خواهند شد.

طی هفته های آینده حساسیت و استرس میان ملی پوشان افزایش خواهد یافت و باید دید کدام نفرات به تیم ملی راه پیدا می نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1606

به "فهرست احتمالی تیم ملی فوتبال ایران بعد از واکسیناسیون، چه کسانی خط می خورند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فهرست احتمالی تیم ملی فوتبال ایران بعد از واکسیناسیون، چه کسانی خط می خورند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید