بدون قلعه نویی هرگز!

به گزارش لوکو، امیر قلعه نویی، سرمربی سپاهان، بعد از چند روز بستری شدن در بیمارستان، روز گذشته ترخیص شد تا ادامه فرایند بازیابی سلامتش را در کنار خانواده سپری کند. قلعه نویی چند روز پیش به دلیل آنچه حمله عصبی خوانده شد، به بیمارستانی در اصفهان منتقل و بعد هم به تشخیص پزشکان، عنوان شد باید چند روزی تحت مراقبت باشد.

بدون قلعه نویی هرگز!

انتشار این خبر کافی بود تا بسیاری از اهالی فوتبال و هنر برای او آرزوی سلامتی هرچه زودتر نمایند؛ حتی بازیکنان پرسپولیس که تازه چند ساعت از جشن قهرمانی شان در لیگ می گذشت، در صفحه های مجازی شان امیر قلعه نویی را فراموش نکردند.

حالا در کنار خبر شاد نماینده ترخیص قلعه نویی از بیمارستان، خبری نگران نماینده از اطرافیانش به گوش می رسد مبنی بر اینکه پزشکان توصیه نموده اند قلعه نویی سرمربیگری را کنار بگذارد! موضوعی که تا عصر روز گذشته خود قلعه نویی واکنشی به آن نداشت، ولی اطرافیانش می گویند به دلیل استرس زیادی که شغل مربیگری دارد، پزشکان توصیه نموده اند قلعه نویی شغلش را عوض کند یا اینکه دست کم یکی، دو سال را بیرون از فوتبال بماند تا در ادامه، فرایند بهبود سلامتی اش ارزیابی گردد.

انتشار همین خبر کافی است تا نگرانی ها درباره نبودن امیر قلعه نویی در فوتبال بیشتر گردد؛ در واقع بعد از آنکه علی دایی، یکی از کاریزماتیک ترین سرمربیان ایرانی، ممنوع الفعالیت شده، حالا احتمال نبودن امیر قلعه نویی در لیگ فوتبال ایران هم قاعدتا از زیبایی های آن می کاهد.

قلعه نویی که درحال حاضر با به دست آوردن پنج عنوان قهرمانی، پرافتخارترین سرمربی تاریخ لیگ برتر ایران است، هفت سالی می گردد که دستش به جام نرسیده و انگیزه زیادی داشت و دارد تا این ناکامی را جبران کند. او با بازگشتش به اصفهان هم اگرچه نتوانست با سپاهان عنوان قهرمانی لیگ را به دست بیاورد، ولی از این تیم که چند سال اخیر به میانه های جدول لیگ تبعید شده بود، یک مدعی تازه ساخته و هنوز هم برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا و البته بردن جام حذفی با سپاهان شانس دارد. مهم تر اینکه تیمش همین روز شنبه باید در دیداری حساس برابر استقلال به میدان برود که با توجه به شرایط سلامتی اش گفته شده غایب عظیم این جدال مهم است.

البته جای خالی قلعه نویی در لیگ فقط از لحاظ فنی حس نمی گردد؛ چون او با وجود ناکامی چندساله اش در لیگ، همیشه مورد توجه رسانه ها بوده و یکی از مربیانی است که حجم بالای خبری را به خودش اختصاص می دهد. برای مردی که کنفرانس های خبری اش فراتر از صحبت درباره مسائل فوتبالی است و با پست های اینستاگرامی اش سعی نموده رویه ای متفاوت از یک سرمربی محض بودن را داشته باشد، نبودنش به این راحتی ها قابل هضم نیست.

قلعه نویی از معدود مربیان حال حاضر لیگ است که هنوز هم می تواند سکو های استادیوم را به وجد بیاورد؛ نیمه ای از آن را شیفته خود کند و نیم دیگر را متنفر. واکنش هایش به شعار رئیس مافیا کیه؟ طرفداران پرسپولیس در جدال تیم های سپاهان و پرسپولیس فراموش نشدنی است.

او می تواند در چشم به هم زدنی با خارجی های لیگ از لحاظ کلامی دربیفتد و واژه سازی کند و بگوید ایرانی ها عاشق مربیان چشم آبی هستند؛ درعین حال که می تواند کارلوس کی روش را بابت خارجی بودنش بزند، پشت اسکوچیچ می ایستد و از او درحالی که خیلی ها انتقاد می نمایند، حمایت کند. قلعه نویی، عادت رفیق بازی علی پروین را هم به ارث برده و شاگردان و بازیکنانش خوب می دانند کنارش بودن یا علیه اش بودن چه فواید و مضراتی دارد.

امیر قلعه نویی برای فوتبال ایران یک سرمربی محض نیست و لیگ به او، واکنش های هیجانی و حرف های جنجالی اش احتیاج دارد. او هنوز انگیزه دارد تا نشان دهد دانش سرمربیگری اش ته نکشیده؛ امیر هنوز هم رؤیای نشستن روی نیمکت تیم ملی را دارد و بعید است نسخه پزشکی، بتواند او را از زمین سبز دور نگه دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1100

به "بدون قلعه نویی هرگز!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدون قلعه نویی هرگز!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید