سرگذشت تاریک استیوجابز که از آن بی خبرید!

به گزارش لوکو، بسیاری از مردم گذشته ای تاریک دارند، گذشته ای که آرزو می نمایند آشکار نشود، اما دیر یا زود باید این فشار را از روی سینه تان بردارید و پاک شوید. این همان کاری است که استیو جابز در خصوص این واقعیت انجام داد که چگونه برترین دوست خود را فریب داد تا برای چندین روز، تمام شب کار کند و سپس او را اخراج کرد!

سرگذشت تاریک استیوجابز که از آن بی خبرید!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، دوستی که در خصوص او صحبت می کنیم، استیو وزنیاک است، او و جابز در آتاری کار می کردند، یکی از اولین کنسول های بازی ویدیویی که بازار بازی های ویدیویی را متحول کرد. صاحب آتاری در آن موقع بنیانگذار واقعی آن به نام نولان بوشنل بود. اولین بازی که منتشر شد پنگ بود، یک بازی کلاسیک که بسیاری از مردم آن را به یاد دارند. بوشنل به علت موفقیت بالایش، به فکر ساخت دنباله ای بود که فقط تک نفره باشد و در سال 1975 آن را برک آوت نامید.

برای این پروژه، بوشنل به این فکر می کرد که استیو جابز را به عنوان مسئول و مراقبت از پروژه محول کند. جابز (در آن موقع) یک تکنسین سطح پایین آتاری با پتانسیل بزرگ در نظر گرفته می شد. از آنجایی که انتظار می رفت این بازی بسیار بهتر از نسخه قبلی خود باشد، جابز استیو وزنیاک را که در بازار به عنوان مهندس بهتری شناخته می شد، به خدمت گرفت. جابز و وزنیاک برای مدتی در آن مقطع با هم دوست بودند. هر دوی آن ها روی اپل 1 کار می کردند که پس از آن تبدیل به نمادین ترین رایانه در سراسر دنیا برای چهار سال طولانی شد، بنابراین زمان زیادی را با هم سپری کردند.

روشی که آتاری کار می کرد، ارائه یک جایزه پولی برای هر تراشه کمتر از پنجاه بود که هنگام ساخت یک بازی استفاده می شد. وزنیاک وقتی جابز از او درخواست کرد که در این پروژه بزرگ یاری کند، به وجد آمد. این زمانی بود که جابز آغاز به دروغ گفتن به وزنیاک کرد تا از او برای تخصص خود استفاده کند. او به وزنیاک گفت که مهلت چهار روزه است و باید تا حد امکان از تراشه های کمتری استفاده کند. حقیقت این است که به جابز برای این پروژه یک ماه تمام وقت داده شد نه چهار روز!

جابز هرگز در خصوص پاداش استفاده از چیپس کمتر به وزنیاک نگفت و مهلت چهار روزه به وسیله جابز به خودی خود تحمیل شد، زیرا او باید برای یاری به برداشت سیب به مزرعه کمون خود برمی گشت. ذکر این نکته لازم است (برای کسانی که مطلع نیستند) که استیو جابز از یک پیشینه بسیار ضعیف آمده است.

وزنیاک در آن موقع برای هیولت پاکارد نیز کار می کرد، بنابراین او باید کار اصلی خود را می کرد و این پروژه را سر و سامان می داد. بنابراین او در روز به محل کارش می رفت و بیشتر شب را روی برک آوت کار می کرد. تنها کاری که استیو انجام داد این بود که تراشه های مورد احتیاج را پیاده سازی کرد و مطمئن شد که کمتر از پنجاه تراشه وجود دارد. کوشش های بی نظیر آن ها به ثمر نشست، زیرا آنها بازی را در چهار روز به انتها رساندند و فقط از چهل و پنج تراشه استفاده کردند.

هنگامی که روز پرداخت فرا رسید، استیو جابز فقط نیمی از حقوق را به وزنیاک داد، او بقیه حقوق و بعلاوه پاداش را برای خود نگه داشت!

منبع: historyofyesterday

  • قاب های تازه و عجیب سامسونگ برای بادزهایش!/ عکس

  • تحقق رویای بزرگ تسلا/ انتقال برق بدون استفاده از سیم

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 آبان 1402 بروزرسانی: 16 آبان 1402 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 2254

به "سرگذشت تاریک استیوجابز که از آن بی خبرید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرگذشت تاریک استیوجابز که از آن بی خبرید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید