رونمایی از توسعه موزه دانشگاه علوم پزشکی تبریز

به گزارش لوکو، معاون میراث فرهنگی آذربایجان شرقی از رونمایی توسعه موزه دانشگاه علوم پزشکی تبریز هم زمان با شروع هفته میراث فرهنگی اطلاع داد.

رونمایی از توسعه موزه دانشگاه علوم پزشکی تبریز

میراث آریا: روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، علیرضا قوچی روز چهارشنبه 29 اردیبهشت ماه 1400 ضمن اعلام این خبر گفت: موزه دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سال 1382 با همکاری این اداره کل در محل دانشکده سابق علوم پزشکی دانشگاه تبریز شروع بکار کرد و اینک پس از 18 سال هم زمان با شروع هفته میراث فرهنگی برای توسعه حوزه موزه داری استان، طرح توسعه آن به بهره برداری رسید.

معاون میراث فرهنگی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در همه دانشگاه های معتبر دنیا سال هاست که موزه به عنوان محلی برای گردآوری اطلاعات، پژوهش و نمایش آثار باقیمانده در عرصه علوم و فنون مختلف در گذر زمان و معرفی مفاخر و پیشکسوتان دانشگاهی شناخته شده، از موزه موسسه تاریخ و فرهنگ دانشگاه تبریز نیز به عنوان اولین موزه تبریز و اولین موزه دانشگاهی ایران یاد کرد.

قوچی اظهار کرد: طرح محتوایی موزه دانشگاه علوم پزشکی تبریز که دربرگیرنده طرح جدید است، در حال آنالیز بوده و پس از انجام بازبینی های نهایی اجرایی خواهد شد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1605

به "رونمایی از توسعه موزه دانشگاه علوم پزشکی تبریز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از توسعه موزه دانشگاه علوم پزشکی تبریز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید