روسیه ادعای آمریکا در عدم پای بندی مسکو به منع آزمایش اتمی را رد کرد

به گزارش لوکو، وزارت خارجه روسیه ادعای آمریکا در مورد عدم پای بندی مسکو به مفاد توافق منع آزمایش تسلیحات هسته ای را رد کرد و این ادعا ها را بی اساس خواند.

روسیه ادعای آمریکا در عدم پای بندی مسکو به منع آزمایش اتمی را رد کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش، روسیه به ادعاهای آمریکا در مورد عدم پای بندی مسکو به مفاد توافق منع آزمایش تسلیحات هسته ای واکنش نشان داد و اعلام نمود که روسیه به تعهدات خود در این باره در هوا، فضا و آب پای بند است.

در بیانیه ای که وزارت خارجه روسیه در این خصوص منتشر نموده، آمده است: ادعا های واشنگتن مبنی بر این که آزمایش های اخیر مسکو مفاد توافق منع آزمایش تسلیحات هسته ای را نقض نموده، بی اساس است.

روسیه تاکید نمود که هرگز نمی تواند مطابق با خوانش آمریکا از توافق منع آزمایش تسلیحات هسته ای رفتار کند.

آمریکا پس از خروج از توافق دوجانبه منع آزمایش تسلیحات هسته ای (INF) با روسیه، علت این تصمیم را عدم حضور چین در این توافق دانست. وزارت دفاع روسیه چندی پیش این ادعای آمریکا را رد و تاکید نمود که واشنگتن از مدت ها پیش به دنبال خروج از توافق منع آزمایش تسلیحات هسته ای بوده است.

توافق دوجانبه منع آزمایش تسلیحات هسته ای در تاریخ 8 دسامبر 1987 به امضای سران دو کشور رسید و تا به امروز هم تمدید شده است.

آمریکا همچنین تا به امروز نسبت به تمدید معاهده موسوم به نیواستارت از خود علاقه ای نشان نداده است. معاهده موسوم به نیو استارت در راستای محدود کردن شمار کلاهک های هسته ای آمریکا و روسیه منعقد شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1053

به "روسیه ادعای آمریکا در عدم پای بندی مسکو به منع آزمایش اتمی را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه ادعای آمریکا در عدم پای بندی مسکو به منع آزمایش اتمی را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید