دولت تایلند قید استرداد حکیم العربی به بحرین را زد

به گزارش لوکو، دولت تایلند قید بازگرداندن بازیکن سابق فوتبال بحرین که به دلایل سیاسی از این کشور خارج و به استرالیا پناهنده شده بود، را زد.

دولت تایلند قید استرداد حکیم العربی به بحرین را زد

با تور تایلند لحظه آخری ارزان به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید و بازار های بانکوک، سواحل پاتایا و پوکت را ببینید و از آرامش چیانگ مای لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، خبرگزاری فرانسه (AFP) اطلاع داد دولت تایلندی قید استرداد حکیم العربی فوتبالیست بحرینی پناهنده به استرالیا که مدتی پیش در تایلند دستگیر و حبس شد را زده اند و این بدین معناست که این فوتبالیست بحرینی می تواند به استرالیا بازگردد. این تصمیم در حالی از سوی دولت تایلند گرفته شده که العربی بیش از 70 روز در این کشور زندانی است اما فشارهای بین المللی به کوشش بحرین برای بازگرداندن این فوتبالیست مخالف دولت بحرین انتها نتیجه داد و او اکنون در آستانه بازگشت به استرالیا واقع شده است.

العربی که در کشورش به اتهام اقدام علیه حکومت و تحت تعقیب است، در روزهای پایانی ماه نوامبر 2018 در سفری که به همراه همسرش به تایلند داشت توسط پلیس مهاجرت این کشور دستگیر شد و از آن موقع تا کنون در این کشور در حبس به سر می برد. تایلندی ها پیش از این در نظر داشتند طبق معاهده شان با بحرین برای استرداد مجرمین، العربی را به بحرین بفرستند.

این فوتبالیست 25 ساله اخیراً مدعی شده بود در صورت بازگشت به بحرین مورد شکنجه و تحت فشار قرار خواهد گرفت به همین دلیل تقاضا نموده که به کشورش برگردانده نشود. در همین حال نهاد ها و سازمان های بین المللی از جمله فیفا خواستار آزادی العربی و بازگردانده شدن وی به استرالیا شده بودند.

العربی که توسط دولت بحرین تحت تعقیب است، در سال 2014 از بحرین گریخته بود و دولت بحرین هم در حکمی غیابی برای وی حکم 10 سال زندان صادر نموده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 671

به "دولت تایلند قید استرداد حکیم العربی به بحرین را زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت تایلند قید استرداد حکیم العربی به بحرین را زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید