توسعه خودروهای برقی در روسیه ؛ دولت چقدر یارانه می دهد؟

به گزارش لوکو، روسیه در پی توسعه خودروهای برقی در این کشور است. برنامه آنها چیست؟ سهم دولت و بخش خصوصی در این برنامه چیست و چه چشم اندازی را دنبال می نمایند؟

توسعه خودروهای برقی در روسیه ؛ دولت چقدر یارانه می دهد؟

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

خبرنگاران - دولت روسیه اخیرا از برنامه خود برای ارائه مشوق در راستای بالا بردن استفاده از خودروهای برقی در این کشور رونمایی نموده است. هدف از اجرای این برنامه ها بالا بردن قابل توجه سهم خودروهای برقی در این کشور درکمتر از 10 سال آینده است.

هزینه این طرح ها 7.9 میلیارد دلار برآورد می گردد که قرار است، بخش خصوصی 6.7 میلیارد دلار آن را تامین کند. بخش قابل توجهی از این پول قرار است صرف توسعه ایستگاه های شارژ خودروهای برقی در روسیه شده و بخش دیگری از آن هم برای توسعه فناوری سلول های سوختی هیدروژنی و یا طرح های جایگزین خودروهای برقی تخصیص داده خواهد شد.

در عین حال دولت روسیه می خواهد 25 درصد یارانه به خودروهای برقی اختصاص دهد.

روس ها می خواهند طی 8 سال آینده و تا سال 2030 تعداد خودروهای برقی در این کشور را به 730 هزار دستگاه برسانند. در کوتاه مدت هم تا سال 2024 تعداد خودروهای برقی به 25 هزار دستگاه خواهد رسید. هم اکنون حدود 11 هزار دستگاه خودروی برقی در روسیه وجود دارد که بخش قابل توجهی از آن را اتوبوس های برقی، در مسکو و دیگر شهرهای این کشور تشکیل می دهد.

سهم خودروهای برقی از کل خودروهای سواری در بازار روسیه

بر اساس برنامه ریزی کرملین، سهم خودروهای برقی از کل خودروهای سواری در بازار این کشور تا سال 2030 باید به حداقل 10 درصد افزایش یابد.

بر اساس این طرح به ازای هر 10 خودروی برقی یک صندلی شارژ در روسیه ایجاد شده و بنابراین باید در 8 سال آینده 73 هزار ایستگاه شارژ خودروهای برقی در این کشور ایجاد گردد.

بنا به گفته یکی از مقامات وزارت صنعت و تجارت روسیه این کشور هم اکنون در حال مذاکره با خودروسازان خارجی برای فراوری و فروش خودروهای برقی در این کشور است. دولت روسیه بعلاوه می خواهد عوارض آزادراهی را برای خودروهای برقی حذف نموده و به فراوریکنندگان وسایل کم آلاینده و پاک وام کم بهره دهد.

به گزارش فارس به نقل از راشا تودی، این مقام روس گفت: مهم ترین بخش کار حمایت از فراوری خودروهای الکتریکی و بالا بردن تقاضا برای آن است. فراهم کردن شرایط لیزینگ و رایگان شدن عوارض آزادراهی از جمله طرح های مدنظر دولت روسیه است.

منبع: بیت ران
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1733

به "توسعه خودروهای برقی در روسیه ؛ دولت چقدر یارانه می دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توسعه خودروهای برقی در روسیه ؛ دولت چقدر یارانه می دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید