توافق پشت پرده جهانبخش و برایتون

به گزارش لوکو، دوباره رسانه های انگلیسی از جدایی علیرضا جهانبخش می نویسند. در دو سال گذشته آنها بارها و بارها خبرهایی از این دست را منتشر کرده اند.

توافق پشت پرده جهانبخش و برایتون

به گزارش خبرنگاران ، روزنامه خبرنگاران نوشت: سال اول انتقال جهانبخش از برایتون با موفقیت همراه نشد. علت اصلی هم مصدومیت سنگینی بود که برای او پیش آمد. جهانبخش چند ماه از میادین دور بود. از سویی برای رقابت های جام ملت های آسیا هم به تیم ملی ملحق شد. بنابراین عملا یک فصل را از دست داد. در فصل دوم هم آنقدرها که باید به علیرضا بازی نرسید. او مصدومیت های مکرری داشت. هر بار که آماده می شد و گل می زد، مصدومیت به سراغش می آمد. در برهه ای که جهانبخش آماده شد و توانست گل معروف به چلسی را هم بزند. آن دورانی بود که سرمربی برایتون می توانست به این بازیکن بیشتر میدان دهد ولی به دلایلی از علیرضا دوباره کم استفاده کرد.

از ژانویه سال گذشته بحث های جدی درباره جدایی جهانبخش و برایتون مطرح شد. دو طرف اما تصمیم گرفتند به کار ادامه دهند. با توجه به نوشته های رسانه های انگلیسی اینگونه به نظر می رسید که برایتون نمی خواهد و جهانبخش زوری مانده! در تابستان امسال هم شایعات زیادی درباره جدایی علیرضا مطرح شد. چند تیم بوندسلیگایی و هلندی خواهان خرید این بازیکن بودند ولی در نهایت دوباره به کارش در برایتون ادامه داد. حالا جابجایی زمستانی اروپا بار دیگر آغاز شده و این بار هم رسانه های انگلیسی پای علیرضا را پیش کشیده اند و از جدایی طرفین خبر می دهند.

خبرهای رسیده از برایتون حاکی از آن است موضوع جدایی اصلا مطرح نیست و علیرضا همچنان در این باشگاه به کارش ادامه می دهد. یکی از نزدیکان جهانبخش در گفت و گو با جام جم گفت احتمال این که طرفین بخواهد به جدایی رضایت دهند بسیار کم است و همه چیز در تابستان آینده اتفاق خواهد افتاد. این فرد همچنین فاش کرد در دو پنجره جابجایی گذشته نه جهانبخش که برایتون تاکید به حفظ این بازیکن داشته است. با وجود این که علیرضا در مصاحبه های خود اعلام می کرد قصد دارد در برایتون بماند، در پشت پرده برای جدایی با این باشگاه انگلیسی مذاکراتی داشته است. جهانبخش از سال گذشته تاکید داشت باید به او در برایتون بیشتر فرصت بازی برسد و به همین خاطر در تابستان وقتی در شک و تردید بود از این باشگاه خواست تا رضایتنامه اش را صادر کند. برایتون اما این کار را نکرد. در ژانویه سال گذشته هم جهانبخش قصد جدایی داشت چراکه با دو پیشنهاد خوب روبرو شده بود. هر دو بار اما برایتون به این بازیکن گفت بهتر است بماند.

در تابستان آینده اما احتمال جدایی زیاد خواهد بود. جهانبخش قصد دارد از این باشگاه انگلیسی جدا شود و تجربه جدیدی به دست بیاورد. البته فصل جاری که تمام شود، دو فصل دیگر از قرارداد علیرضا باقی می ماند اما بعید به نظر می رسد همکاری شان ادامه پیدا کند. جهانبخش همین حالا هم پیشنهادهایی دارد ولی توافق طرفین این بوده که در ژانویه جدا نشوند. استدلال آنها هم تا حدودی منطقی به نظر می رسد. جهانبخش امیدوار است در نیم فصل پیش رو فرصت بیشتری پیدا کند و بتواند بهتر خودش را نشان دهد تا قیمتش بالاتر برود و باشگاه برایتون هم امیدوار است با درخشش او بتواند پول بیشتری از فروشش به دست بیاورد. در واقع آنها به نوعی توافق پشت پرده داشته اند.

خاتمه مصدومیت جهانبخش

علیرضا جهانبخش در بازی روز شنبه برایتون مقابل بلک پول غایب بود. رسانه ها نوشتند این بازیکن به دلیل مصدومیت نتوانسته تیمش را همراهی کند. آسیب دیدگی این بازیکن اما جدی نیست و دیروز هم در تمرین تیمش حاضر شد. او مسئله ای برای همراهی برایتون ندارد ولی به گفته پزشکان باید کمی روی پای خود کار کند تا بتواند با آمادگی کامل تری به میدان برود. جهانبخش برای بازی هفته بعد برایتون مسئله ای ندارد و می تواند برای آنها بازی کند.

سعید اکبری - گروه ورزش / روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1419

به "توافق پشت پرده جهانبخش و برایتون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق پشت پرده جهانبخش و برایتون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید