کوشش بی فایده دولت بایدن برای مذاکره با کره شمالی خبرنگاران

به گزارش لوکو، یک مقام ارشد دولت آمریکا می گوید واشنگتن از نیمه ماه فوریه در کوشش برای تماس با پیونگ یانگ بوده، اما کره شمالی هنوز به آن ها پاسخی نداده است.

کوشش بی فایده دولت بایدن برای مذاکره با کره شمالی خبرنگاران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، علی رغم وعده دولت جدید آمریکا به ریاست جو بایدن برای تغییر رویکرد در قبال کره شمالی و افزایش فشار ها به این کشور برای خلع سلاح اتمی، گفته می گردد واشنگتن پشت پرده سعی در برقراری ارتباط با پیونگ یانگ داشته است.

خبرگزاری رویترز بامداد یکشنبه به نقل از یک مقام ارشد دولت بایدن گزارش داد، کره شمالی به کوشش های دولت بایدن از نیمه ماه فوریه برای تماس دیپلماتیک با آنها، پاسخ نداده است. دفتر نمایندگی کره شمالی در سازمان ملل نیز پذیرای دیپلمات های آمریکایی نبود.

این خبرگزاری نوشت: افشای کوشش های ناموفق دولت بایدن برای ارتباط با کره شمالی که تا به امروز گزارش نشده بود، سوالات و نگرانی هایی را درباره نحوه اقدام واشنگتن برای کاهش تنش ها با پیونگ یانگ بر سر برنامه های موشکی و اتمی این کشور به وجود آورده است.

بر اساس این گزارش، عدم موفقیت دولت جدید واشنگتن برای تماس با پیونگ یانگ، بُعد جدیدی نیز به سفر وزرای خارجه و دفاع آمریکا در هفته آینده به کره جنوبی و ژاپن نیز می بخشد.

یک مقام ارشد دولت بایدن - که خواست نامش فاش نگردد - در تبادل نظر با رویترز جزئیات زیادی از کوشش های دیپلماتیک آمریکا برای ارتباط با کره شمالی افشا نکرد، اما شرح داد که به وسیله کانال های متعددی از نیمه ماه فوریه سعی در برقراری تماس با پیونگ یانگ شده بود.

این مقام توضیح داد: تا به امروز که هیچ جوابی از سوی پیونگ یانگ دریافت ننموده ایم.

آمریکا طی دهه های اخیر ضمن استقرار نیرو های نظامی خود در کره جنوبی و مناطق همجوار کره شمالی، همیشه علیه برنامه اتمی این کشور موضع گیری نموده و خواهان برچیدن این برنامه شده است، اما پیونگ یانگ این برنامه را ضامن امنیت و بقای خود می داند.

چند روز قبل نیز آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی با همتای خود در کره جنوبی، بر تعهد آمریکا برای پاکسازی شبه جزیره کره از تسلیحات اتمی، علی رغم بن بست مذاکرات با کره شمالی، تاکید نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1537

به "کوشش بی فایده دولت بایدن برای مذاکره با کره شمالی خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش بی فایده دولت بایدن برای مذاکره با کره شمالی خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید