تحریم جدید آمریکا علیه هواوی خرید تراشه را مشکل تر می کند

به گزارش لوکو، با تصویب تحریم های جدید آمریکا علیه شرکت هواوی، این کمپانی برای تأمین تراشه های خود با مسائل بسیار بیشتری روبه رو خواهد شد. طبق بند تازه ای که به تحریم های هواوی افزوده شده، دسترسی هواوی به تراشه های ساخته شده با نرم افزارها و سخت افزارهای آمریکایی محدودتر از گذشته می شود.

تحریم جدید آمریکا علیه هواوی خرید تراشه را مشکل تر می کند

هدف از این تحریم جدید جلوگیری از تلاش هواوی برای دور زدن محدودیت های تجاری عنوان شده است. در بیانیه ای که وزارت امور خارجه آمریکا منتشر کرده آمده که هواوی از زمان وضع تحریم های جدید مربوط به تراشه ها به طور مداوم تلاش کرده که به نوعی آن ها را دور بزند. در این تحریم جدید، نام 38 سازمان وابسته به هواوی در کشورهای چین، هنگ کنگ، فرانسه، آلمان، روسیه، آفریقای جنوبی و بریتانیا اضافه شده است.

وزارت بازرگانی آمریکا همچنین تصریح کرده که مجوز موقت مربوط به پشتیبانی از گوشی های هواوی منقضی شده است. به همین خاطر حتی گوشی های هواوی مجهز به سرویس های گوگل دیگر نمی توانند از طرف گوگل به روزرسانی دریافت کنند و اپراتورهای مخابراتی در مناطق روستایی قادر به بهره گیری از تجهیزات این شرکت نخواهند بود.

این تحریم جدید شرایط هواوی را بیش از پیش پیچیده می کند. در متن مربوط به تحریم به شباهت تراشه ها با نمونه های آمریکایی اشاره شده ولی معلوم نیست که این شباهت دقیقا تا چه حد مجاز خواهد بود. اگرچه هواوی اعلام کرده که تراشه های پایین رده خود را می تواند در کارخانه های چینی تولید کند، اما حتی این کارخانه ها هم از برخی تجهیزات آمریکایی بهره می برند.

مدتی قبل آمریکا با اعمال تحریم های جدید، توسعه تراشه های اختصاصی هواوی را عملا نابود کرد و این شرکت خاطرنشان کرد که گوشی های پرچم دار هواوی میت 40 آخرین گوشی های مجهز به تراشه کایرین خواهند بود. ولی حالا با این تحریم جدید به نظر می رسد هواوی برای خرید تراشه از شرکتی مانند مدیاتک باید موانع بیشتری را پشت سر بگذارد. باید منتظر بمانیم تا ببینیم این تحریم جدید دقیقا چه اثراتی بر روی شرکت هواوی دارد.

  • آیا هواوی بدون داشتن تراشه های اختصاصی کایرین می تواند دوام بیاورد؟

منبع: Android Authority

هواوی نمی تواند تراشه های خارجی بهره مند تکنولوژی مشابه آمریکایی استفاده استفاده کند. سادگی سیستم، دست به دست می کند و دست و پا می زند و دست و پا می زند.

دیگر نمی تواند تراشه های دیگر شرکت ها مانند مدیاتک خریداری کند

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1126

به "تحریم جدید آمریکا علیه هواوی خرید تراشه را مشکل تر می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم جدید آمریکا علیه هواوی خرید تراشه را مشکل تر می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید