تاکید رئیس سازمان حج و زیارت بر مدیریت دقیق و صحیح عملیات جابه جایی 90 هزار زائر در ایام تشریق

به گزارش لوکو، رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به گستردگی عملیات جابه جایی 90 هزار زائر ایرانی طی ایام تشریق بر حساسیت و اهمیت موضوع ومدیریت صحیح و دقیق آن تاکید نمود.

تاکید رئیس سازمان حج و زیارت بر مدیریت دقیق و صحیح عملیات جابه جایی 90 هزار زائر در ایام تشریق

به گزارش علی رضا رشیدیان سه شنبه شب در همایش راهنمایان نقل ترددی اضافه کرد: در عملیات نقل درایام تشریق قریب به 90 هزار زائر ایرانی قرار است با مدیریت واحد نقل ترددی روز هشتم برای اهل سنت و بعد از ظهرهم برای حرکت به سمت عرفات و وقوف جابجا شوند.

وی گفت: امر حمل و نقل موضوعی بسیار مهم و حساس است به گونه ای که هر تاخیری می تواند مشکل ساز گردد آن هم در شرایطی که متوسط سنی زائرین 60 سال بوده و انواع بیماری های مرتبط با کهولت سن در بین آنان وجود دارد.

وی توضیح داد: از این رو باید در انجام دقیق و صحیح این امر با دقت نظر و هوشیاری لازم اقدام کنیم.

رئیس سازمان حج و زیارت با تاکید بر اینکه ایام تشریق تمرین زمان شناسی وتمرین زندگی جهان است؛ اظهار کرد: ما بعنوان خادمان ضیوف الرحمن باید فراتر از دیگران و با دقت و حساسیت مضاعف تری، مسئولیت خود در خدمت به زائران انجام دهیم.

وی اظهار کرد: سال جاری با افزایش قابل توجه هزینه های حمل و نقل تا حدود 80 درصد در عربستان روبرو شدیم با این حال همین امر موجب شد تا با توجه به افزایش قیمت قابل توجه ما هم خواستار در اختیار نهادن اتوبوس های نو و دارای کیفیت مناسب و خوب اعلام کنیم.

وی گفت: هم اکنون اتوبوس های مدل 2019 و 2020 برای ححمل و نقل زائرانمان را در اختیار داریم که به طورطبیعی این خودرو ها مشکلاتی، چون خرابی در بین راه را ندارند ضمن آنکه با این حال باز هم برای موارد احتمالی خرابی، خودرو های امدادی برای انتقال زائران باید برنامه ریزی گردد.

رشیدیان ادامه داد: از سوی دیگر باید همه بخش ها بویژه حوزه نقل ترددی در تعامل با زائران به گونه ای عمل نمایند که استرس و اضطراب آنان کم گردد چنانکه در زمان خرابی خودرو، زائران دچار استرس و تشویش نشوند.

وی با اشاره به اینکه سال جاری تعداد در های پارکینگ ها در مزدلفه اضافه شده تا ترافیک نسبت به سال های قبل کاهش یابد و این خود می تواند به کاهش فشار و استرس زائران یاری کند.

وی توضیح داد: شما در موضوع نقل حجاج مسئول هستید و حق غافلگیری ندارید تا بتوانیم زائران را در نهایت آرامش و سلامت به مقصد برسانیم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به بکارگیری و بهره گیری از ظرفیت های فناوری در حج سال جاری از جمله آن ها را نرم افزار موبایلی زایریار عنوان و تاکید نمود: به زائران اطلاع رسانی گردد که برای مسیریابی و حرکت آن ها به مقاصد مربوط یاری نموده و آرامش خاطر را برایشان در پی داشته باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 252

به "تاکید رئیس سازمان حج و زیارت بر مدیریت دقیق و صحیح عملیات جابه جایی 90 هزار زائر در ایام تشریق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید رئیس سازمان حج و زیارت بر مدیریت دقیق و صحیح عملیات جابه جایی 90 هزار زائر در ایام تشریق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید