بدانید من فاطمه هستم صندلی دختر پیامبر(ص) را معرفی می نماید

به گزارش لوکو، کتاب بدانید من فاطمه هستم به آنالیز نقش و صندلی حضرت زهرا (س) در جامعه از قبل تولد تا پس از شهادت ایشان می پردازد.

بدانید من فاطمه هستم صندلی دختر پیامبر(ص) را معرفی می نماید

به گزارش خبرنگاران و به نقل از خبرنگاران ، کتاب بدانید من فاطمه هستم به آنالیز نقش و صندلی حضرت زهرا (س) از قبل تولد تا پس از شهادت ایشان می پردازد که شامل سرگذشت، شخصیت، اسرار زندگی و صندلی حضرت فاطمه زهرا (س) می گردد و در سیزده فصل نگاشته شده است.

این کتاب با هدف شناخت بخش کوچکی از جنبه های شخصیتی و مقام والای حضرت فاطمه (س) و روشنگری درباره بسیاری شبهات و مجهولات مربوط به ایشان نگاشته شده است.

شخصیت حضرت زهرا (س) در کلام وحی، ولایت حضرت فاطمه (س)، اسرار و آثار حضرت فاطمه زهرا (س)، کرامات و معجزات حضرت فاطمه (س) و دفاع حضرت فاطمه (س) از امامت و امام خویش، از جمله محور های اصلی مطالعه شده در کتاب است.

إِعْلَمُوا أَنّی فاطِمَۀ؛ بدانید من فاطمه هستم! بر اساس حکمت الهی، تولد دختری که تکمیل کننده موضوع نبوت و پایه گذار مسئله امامت است و به القاب ام ابیها و اُمُومَۀ الائمّه (همان) مزین شده، نیازمند مقدماتی است که در صورت فراهم نشدن مقدمات، کار به خاتمه نمی رسد و به هدف نائل نمی گردد. اما در زمینه مقدمات تولد حضرت فاطمه (س) در زمان حیات پیامبر اکرم (ص) اختصاصاً مواردی وجود دارد که بسیار قابل تأمل است.

حضرت فاطمه (س) از نسل فردی است که خداوند درباره او فرموده است: خلقت الاشیاء لاجلک و خلقتک لاجلی؛ همۀ چیز ها را برای تو و تو را برای خودم آفریدم. در این بیان نورانی، عظمت وجودی پیامبر اکرم (ص) به تصویر کشیده شده است؛ هرچند عقول ما از درک کنه آن ناتوان و عاجز است.

بر کسی پوشیده نبود که سخنران، آن روز در مسجد مدینه و در حضور بزرگان از مهاجران و انصار، فاطمه زهرا (س)، دختر نبی اکرم (ص) است. او نیازمند آن نبود تا نام خود را در گوش جماعتی بخواند که او را نمی شناسند. فاطمه (س) جماعتی را که سودای قدرت، آنان را از درک و تصدیق حقایق ناتوان ساخته و از جاده حق و صراط مستقیم منحرف شده و به جهت باطل در غلتیده اند، یادآور حجت آشکاری می نماید که می تواند کجی و ناراستی قول فعل همگان را معلوم سازد و عوام و عموم مردم را که مبتلای غفلت از حجت حضرت حق شده اند، به جهت حق ببرد.

او نیازمند هیچ حجت و دلیلی برای اثبات صحت و حقانیت کلام خود نیست، زیرا استقرار در مقام عصمت و احراز رتبه ولایت تامه از سوی حضرت حق، جل و علا برای او کافی است که برای جمله خلایق حجت موجه باشد، بلد و هدایت در صراط حق که کلامش عین کلام حق و اراده اش عین اراده حق است و در طرفۀ العیتی هر خواسته ای را به اجابت می نشیند. از همین روست که آن طاهره مطهره، موسوم به صدیقه کبری (س) شده است.

در بخشی از کتاب بدانید من فاطمه هستم می خوانید:

در روز های آخر عمر حضرت زهرا (س) هنگامی که آن دو با اجازۀ امام علی (ع) به دیدار آن بانوی بزرگوار رفتند، آن حضرت صورت خود را به سوی دیوار برگرداند و از آنان پرسید:

شما را به خدا سوگند می دهم، آیا شنیده اید که رسول خدا (ص) فرمودند:

فاطِمَۀُ بَضْعَۀٌ مِنّی، مَنْ آذا ها فَقَدْ آذانی، رِضا فاطِمَۀَ مِنْ رِضایَ وَ سَخَطُ فاطِمَۀَ مِنْ سَخَطی.

فاطمه پارۀ تن من است. هر کس او را بیازارد، مرا آزرده است. رضایت فاطمه از رضایت من و خشم فاطمه از خشم من است؟

گفتند: آری شنیدیم.

حضرت فرمودند:

فَاِنّی أُشْهِدُ اللهَ وَ مَلائِکَتَهُ اَنَّکُما اَسْخَطْتُمانی وَ ما اَرَضَیْتُمانی وَ لَئِن لَقیتُ النَّبِیَّ صلّی الله علیه و آله لاََشْکُوَنَّکُما اِلَیهِ؛ خدا و فرشتگانش را به شهادت می گیرم که شما دو نفر مرا به خشم آوردید (و آزار دادید) و موجبات خشنودی مرا فراهم نکردید. اگر با (پدرم) رسول خدا (ص) دیدار کنم، شکایت شما را نزد او خواهم برد.

لازم به ذکر است کتاب بدانید من فاطمه هستم به تالیف و تدوین واحد پژوهش موسسه فرهنگی موعود عصر(ع) است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1370

به "بدانید من فاطمه هستم صندلی دختر پیامبر(ص) را معرفی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بدانید من فاطمه هستم صندلی دختر پیامبر(ص) را معرفی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید