بازدید از یک بیمارستان نظامی ، ترامپ سرانجام ماسک زد

به گزارش لوکو، رئیس جمهوری آمریکا که برای بازدید از یک بیمارستان نظامی نزدیک کاخ سفید رفته بود، نخستین بار در دوران شیوع گسترده ویروس کرونا ماسک بر چهره زد.

بازدید از یک بیمارستان نظامی ، ترامپ سرانجام ماسک زد

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، دانلد ترامپ عصر روز شنبه با پروازی کوتاه با بالگرد به یک بیمارستان نظامی رفت و ترجیح داد انتها به توصیه های ایمنی مسئولان بهداشتی دولت آمریکا و کاخ سفید عمل کند. تعداد مبتلایان کرونا در ایالات متحده رکورد زده و ماسک زدن رئیس جمهوری آمریکا می تواند یک نشانه از وخیم بودن اوضاع باشد.

ترامپ مهمان ویژه مرکز ملی بیمارستان نظامی والتر رید در حومه واشنگتن دی سی بود که بیماران مبتلا به کووید-19 و نظامیان آسیب دیده در ماموریت های داخلی و خارجی در آن بستری هستند. او همزمان با بیرون رفتن از کاخ سفید به خبرنگاران گفت: به ویژه وقتی شما در یک بیمارستان هستید، به نظرم باید ماسک بزنید. البته او پیش تر یک بار دیگر هم ماسک زده بود که مربوط می شد به بازدید از کارخانه خودروسازی فورد در ماه می. تصویرهایی که از ماسک زدن ترامپ در آن بازدید منتشر شد، مربوط به پشت صحنه بود نه برابر دوربین ها و خبرنگاران.

در هفته های اخیر چند نفر از کارکنان کاخ سفید و نزدیکان ترامپ به ویروس کرونا آلوده شده اند؛ از جمله کیمبرلی گیلفوی، نامزد پسر ارشد رئیس جمهوری آمریکا که پاسخ آزمایش او پیش از سخنرانی انتخاباتی ترامپ در مونت راشمور مثبت اعلام شد و هر دو نفر ناچار شدند به قرنطینه خانگی بروند. آمار مبتلایان کرونا در ایالات متحده تقریبا هر روز رکورد می زند و بیمارستان ها در ایالت های غربی و جنوبی زیر فشارند. بسیاری معتقدند کسب و کار در این ایالت ها بسیار زود بازگشایی شد و پافشاری ترامپ برای رونق دریافت اقتصادی از دلایل وخیم تر شدن اوضاع بهداشتی بود.

در بازدید از مرکز بیمارستانی والتر رید تقریبا تمام همراهان ترامپ هم ماسک زده بودند. نزدیکان رئیس جمهوری آمریکا پیش تر گفته بودند او نگران است استفاده از ماسک باعث شود ضعیف و ناتوان به نظر برسد و البته توجه و تمرکز مردم را از بهبود اوضاع اقتصادی به بحران نظام سلامت و بهداشت منحرف کند. کارگروه مهار کرونا در کاخ سفید به همه مردم توصیه کرده است دست کم در مکان هایی که امکان دوری گزینی وجود ندارد، از ماسک استفاده کنند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1074

به "بازدید از یک بیمارستان نظامی ، ترامپ سرانجام ماسک زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید از یک بیمارستان نظامی ، ترامپ سرانجام ماسک زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید