این نکات اساسی را درشستن توت فرنگی رعایت کنید

به گزارش لوکو، خبرنگاران : توت فرنگی به دلیل جذب بالای آب ممکن است زود خراب گردد پس در هر بار شستن به مقدار کافی بشویید و بلافاصله آن را خشک کنید تا آب را جذب نکند.

این نکات اساسی را درشستن توت فرنگی رعایت کنید

به گزارش خبرنگاران به نقل از نمناک ،توت فرنگی ها، نه تنها بخشی از رژیم غذایی سالم هستند بلکه می توانند به کاهش خطر بیماری های قلبی نیز یاری نمایند با این حال، همانند دیگر محصولات تازه، توت فرنگی باید قبل از مصرف به دقت تمیز گردد، چون آن ها می توانند به باکتری های مضری مثل سالمونلا یا E. coli آلوده شوند ؛ علاوه بر این، توت فرنگی ها یکی از دوجین غذای کثیفی است که اغلب آفت کش ها را شامل می گردد.

روش شستن توت فرنگی در آب

توت فرنگی بد یا فاسد را بردارید و جدا کنید. قبل از استفاده، آن ها را بشویید، هر چند که توت فرنگی مثل اسفنج عمل می نماید، آن ها آب را به سرعت جذب می نمایند که باعث فاسد شدنشان خواهد شد.

توت فرنگی هایی را که کبود، نرم و پوسیده یا نرسیده باشند، دور بریزید و آنهایی را که عظیم و رنگ قرمز عمیقی دارند، نگه دارید. قبل از شستن ساقه را جدا نکنید، چون توت فرنگی آب را جذب می نماید.

توت فرنگی را در یک ظرف عظیم تمیز قرار دهید. مهم نیست که حتماً آن ها را در آب بخیسانید فقط کافیست زیر آب تمیز بشویید.

همانطور که در این بخش از نکات خانه داری در نمناک گفته ایم آن ها را به آرامی با دست حرکت دهید و مطمئن شوید که همه شسته می شوند و بعد در یک کاسه آب سرد بچینید.

طرز شستن توت فرنگی

چند عدد توت فرنگی را در دست نگه دارید و آن ها را با آب بشویید. به جای آن که به زیر آب فرو کنید، باید با آب سریع شسته شوند.

توت فرنگی ها را خشک کنید. وقتی خیس بمانند، دانه ها سریعاً تحلیل می فرایند. حتی اگر خشک و خشک بمانند، آب را جذب خواهند کرد و طعم شیرین کمتری خواهند داشت.

بگذارید برای یک دقیقه در ظرف آب کشی شوند. آن ها را با یک حوله کاغذی خشک کنید. مراقب باشید که به میوه آسیب نرسانید.

تمیز کردن توت فرنگی با محلول سرکه:

توت فرنگی را به طور کامل با یک محلول سرکه تمیز کنید.

این کار هم چنین به دور نگه داشتن آن ها از فساد بیش از حد در یخچال یاری می نماید. ناامید می شوید اگر یک قوطی توت فرنگی بخرید و دو روز بعد رنگشان سفید گردد.

شما باید توت فرنگی هایی که پوسیده یا خشک شده اند را دور بریزید. باز هم، ساقه را نگه دارید تا زمانی که آماده شوید از توت ها در دستور غذای خود و یا خوردن بهره ببرید.

شما به مقداری سرکه سفید، یک لگن و یا سینک احتیاج دارید. نصف یک لگن یا سینک تمیز را با آب سرد پر کنید و مطمئن شوید آب گرم نیست.

به ازای هر 3 فنجان آب یک فنجان سرکه اضافه کنید. محلول را به خوبی با دست هایتان مخلوط کنید. دو یا سه توت فرنگی را بردارید. شما می توانید هربار چند توت فرنگی را تمیز کنید.

این به شما یاری می نماید مطمئن شوید همه را به درستی تمیز نموده اید. سپس تو فرنگی ها را زیر آب سرد بگیرید، هیچ کس نمی خواهد طعم سرکه در میوه ها باقی بماند. میوه را به آرامی با حوله کاغذی یا یک حوله آشپزخانه خشک کنید.

استفاده از شوینده های گیاه برای شستن توت فرنگی:

شما می توانید شوینده های گیاهی را از اغلب سوپرمارکت ها بخرید. نصف یک لگن تمیز و یا سینک را با آب سرد پر کنید و به میزان 2 اونس از محلول شستشوی گیاهی را اضافه کنید و خوب تکان دهید و خوب بچرخانید، سپس توت فرنگی ها را در آن بریزید و پس از چند ثانیه از ظرف خارج کنید و سپس در یک حوله خشک نمایید. اما میوه را فشار ندهید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1548

به "این نکات اساسی را درشستن توت فرنگی رعایت کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این نکات اساسی را درشستن توت فرنگی رعایت کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید