ایمن ترین خودروهای سال 2021 براساس استاندارد یورو انکپ را بشناسید، عکس

به گزارش لوکو، دیجیاتو نوشت،یوروانکپ که یکی از معتبرترین مراجع ارزیابی ایمنی خودروهای تولیدی است، فهرست ایمن ترین مدل های تست شده در سال 2021 را منتشر کرد. این فهرست به تفکیک کلاس بوده و ایمن ترین مدل در هر سگمنت را معرفی می نماید.

ایمن ترین خودروهای سال 2021 براساس استاندارد یورو انکپ را بشناسید، عکس

به گفته یوروانکپ در انتخاب برترین های هر کلاس امتیازات به دست آمده در 4 تست محافظت از سرنشینان بزرگسال، محافظت از سرنشینان خردسال، محافظت از عابرین پیاده و سیستم های کمکی لحاظ شده است. این سازمان افزوده امتیازات موجود مربوط به مدل پایه خودروها هستند و تجهیزات آپشنال موجود در تریم های میانی و پرچمدار تاثیری در رده بندی نداشته است.

در کلاس خودروهای تشریفاتی این مرسدس بنز EQS است که از تمامی رقبای تست شده در سال 2021 عملکرد بهتری به نمایش گذاشته و به عنوان ایمن ترین مدل این کلاس دست پیدا کرده است.

یوروانکپ در کلاس خودروهای آفرود سایز بزرگ اشکودا Enyaq iV را به عنوان برترین مدل تست شده در سال 2021 برگزیده است. در کلاس خودروهای کوچک خانوادگی باز هم محصولی از اشکودا خوش درخشیده و مدل فابیا از این برند اهل جمهوری چک درصد ایستاده است.

تویوتا یاریس کراس خودرویی است که یوروانکپ به عنوان ایمن ترین مدل در کلاس خودروهای چند منظوره کوچک انتخاب کرده؛ این سازمان عنوان ایمن ترین خودروی آفرود کوچک را هم به نیسان قشقای اعطا کرده است.

ایمن ترین خودروجهان در کلاس خودروهای برقی

نکته جالب توجه این که یوروانکپ برای نخستین بار ایمن ترین خودرو از بین مدل های الکتریکی را نیز برگزیده است. همانطور که قابل پیش بینی بود، این عنوان به مرسدس بنز EQS رسیده تا نماینده اشتوتگارتی ها برنده 2 جایزه باشد.

ناگفته نماند تمامی مدل های ذکر شده، در تست تصادف یوروانکپ پیروز به دریافت 5 ستاره ایمنی شده اند. اما اگر بخواهیم وارد جزئیات شویم، باید بگوییم، مرسدس بنز EQS در بخش حفاظت از سرنشینان بزرگسال امتیاز 96 درصد، در بخش حفاظت از سرنشینان خردسال امتیاز 91 درصد، در بخش حفاظت از عابرین پیاده امتیاز 76 درصد و در بخش سیستم های کمکی ایمنی امتیاز 80 درصد را مال خود کرده است.

این امتیازها برای اشکودا Enyaq iV به ترتیب عبارتند از 94، 89، 71 و 82 درصد. مدل فابیا از این کمپانی نیز به ترتیب امتیاز های 85، 81، 70 و 71 درصد را کسب کرده است. از بین دیگر مدل های حائز رتبه اول، تویوتا یاریس کراس به ترتیب امتیاز های 86، 84، 78 و 81 درصد را دریافت کرده، امتیاز های نیسان قشقایی هم به ترتیب عبارتند از 91، 91، 70 و 95 درصد.

46

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1401 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1978

به "ایمن ترین خودروهای سال 2021 براساس استاندارد یورو انکپ را بشناسید، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایمن ترین خودروهای سال 2021 براساس استاندارد یورو انکپ را بشناسید، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید