ازدیاد 20 درصدی برداشت توت فرنگی با دستگاه نانوحباب ساز انجام شد

به گزارش لوکو، مدیرعامل شرکت نانوفناوری سراج، با نصب و بهره برداری از چهار دستگاه نانوحباب ساز این شرکت در شهرک گلخانه ای هشتگرد، برداشت توت فرنگی در گلخانه های این شهرک 20 درصد نسبت به قبل افزایش یافته است.

ازدیاد 20 درصدی برداشت توت فرنگی با دستگاه نانوحباب ساز انجام شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، به گفته حسین کازرونی، مدیرعامل شرکت نانوفناوری سراج، با نصب و بهره برداری از چهار دستگاه نانوحباب ساز این شرکت در شهرک گلخانه ای هشتگرد، برداشت توت فرنگی در گلخانه های این شهرک 20 درصد نسبت به قبل افزایش یافته است.

شرکت نانوفناوری سراج، سازنده انواع ژنراتور های نانوحباب ساز، از ابتدای دوره زراعی توت فرنگی گلخانه ای (مهرماه سال 1400) تا به امروز، به تدریج چهار دستگاه ژنراتور NANOX 2 به ظرفیت 5000 لیتر در ساعت در شهرک گلخانه ای هشتگرد کرج راه اندازی نموده است.

خریداران ژنراتور های نانوحباب ساز NANOX از گلخانه داران پیشرو و رکوداران برداشت توت فرنگی بوده اند. استفاده از فناوری نانوحباب به منظور افزایش اکسیژن محلول در آب، نه تنها منجر به بهبود متابولیسم و افزایش کمی برداشت (بین 15 تا 20 درصد) شده است، بلکه در پارامتر های کیفی توت فرنگی نظیر شاخص بریکس موثر بوده است. استفاده از فناوری نانوحباب هم چنین موجب بهبود سلامت ریشه و جذب مناسب عناصر غذایی و بعلاوه کاهش چشمگیر پاتوژن های مضر نظیر پیتیوم می گردد.

به منظور تایید علمی موضوع، همزمان با بهره برداری از ژنراتور های NANOX در گلخانه های تجاری، آنالیز علمی و تحقیقاتی موضوع در دانشگاه شاهد زیر نظر اساتید مجرب کشت گلخانه ای توت فرنگی مورد آنالیز قرار گرفته است.

در حال حاضر با توجه به تجارب مناسب بدست آمده در چگونگی استفاده از ژنراتور های نانوحباب ساز، پروتکل های استفاده از ژنراتور های NANOX به مشتریان کشت گلخانه ای توت فرنگی ارائه شده است.

هم اکنون شرکت نانوفناوری سراج علاوه بر ساخت و سفارش ژنراتور های نانوحباب ساز برای انواع گلخانه های هیدروپونیک داخلی، تجربه صادرات دستگاه های NANOX را به کشور هایی نظیر بلاروس و ارمنستان در کارنامه خود دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 تیر 1401 بروزرسانی: 13 تیر 1401 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 2039

به "ازدیاد 20 درصدی برداشت توت فرنگی با دستگاه نانوحباب ساز انجام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ازدیاد 20 درصدی برداشت توت فرنگی با دستگاه نانوحباب ساز انجام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید