چین بیانیه گروه 7 را محکوم کرد؛ از تهمت زدن دست بردارید

به گزارش لوکو، دولت چین امروز دوشنبه بیانیه مشترک گروه هفت که از پکن بر سر طیفی از موضوعات انتقاد کرده، محکوم کرد و این حرکت را مداخله آشکار در امور داخلی خود خوانده و تاکید کرد که این گروه از تهمت زدن دست بردارد.

چین بیانیه گروه 7 را محکوم کرد؛ از تهمت زدن دست بردارید

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

رهبران گروه هفت روز یکشنبه از چین بابت شرایط حقوق بشری در منطقه سین کیانگ انتقاد کرده و خواستند تا هنگ کنگ درجه بالایی از خودمختاری داشته باشد و در ادامه به اهمیت صلح و ثبات در سراسر تنگه تایوان که جزو مسائل حساسیت زا برای پکن است، تاکید کردند.

سفارت چین در لندن اظهار داشت که به شدت ناراضی است و قاطعانه مخالف ذکر نام های سین کیانگ، هنگ کنگ و تایوان در آن بیانیه است که واقعیت ها را تحریف کرده و اهداف شوم چند کشور مانند ایالات متحده را آشکار میکند.

در بیانیه سفارت چین آمده است: با توجه به پاندمی کرونا و کم رونق بودن اقتصاد جهانی، جامعه بین الملل به اتحاد و همکاری همه کشورها نیاز دارد نه باند بازی سیاسی برای تفرقه افکنی. چین یک کشور صلح دوست است که از همکاری حمایت میکند اما خطوط قرمز خودش را هم دارد. نباید در امور داخلی چین دخالت کرد، نباید به اعتبار چین تهمت زد و نباید منافع چین را نقض کرد. ما قاطعانه از حاکمیت ملی، امنیت و منافع توسعه ای خودشان دفاع خواهیم کرد و قاطعا علیه بی عدالتی ها و تخطی ها علیه چین مقابله میکنیم.

سفارت چین گفت، گروه هفت باید به جای ایجاد مصاف و اصطکاک مصنوعی، اقدامات بیشتری انجام دهد که در جهت ارتقای همکاری بین المللی مفید باشد. ما از ایالات متحده و دیگر اعضای گروه هفت میخواهیم به حقایق احترام بگذارند، شرایط را درک کنند، از تهمت زدن به چین دست بردارند، در امور داخلی چین مداخله نکنند و به منافع چین آسیب نرسانند.

در این بیانیه همچنین آمده است که کار روی شناسایی منبع پاندمی کووید-19 نباید سیاسی شود. گروه هفت در بیانیه خود خواستار تحقیقات کامل و جامع درباره منشاء کروناویروس در چین شده بود.

سفارت چین گفت، گروه کارشناسی مشترک در مورد این ویروس بین چین و سازمان بهداشت جهانی به صورت مستقل تحقیقاتی را انجام داده که مطابق فرایندهای سازمان جهانی بهداشت بوده است. در این بیانیه آمده است: سیاستمداران در ایالات متحده و دیگر کشورها حقایق و علم را نادیده میگیرند، آشکارا نتایج گزارش کارشناسی مشترک را به چالش کشیده و تکذیب میکنند و اتهامات غیرمنطقی به چین میزنند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 تیر 1400 بروزرسانی: 18 تیر 1400 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1651

به "چین بیانیه گروه 7 را محکوم کرد؛ از تهمت زدن دست بردارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین بیانیه گروه 7 را محکوم کرد؛ از تهمت زدن دست بردارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید