مقاله: ترکیبات محصولات مراقبتی پوست خود را بشناسید

به گزارش لوکو، زمانی که لایه برداری، وکس و دیگر مراقبت های پوستی ماهانه خود را برای پوست صورتتان انجام داده اید، محصولات پوستی روز و شبتان متفاوت هستند. اگر هم زمان با لایه برداری یا وکس موهای زائد صورت از رتین آ و انواع ضعیف تر آن مانند رتینول بهره ببرید، پوست صورت دچار مشکل می شود. بسیاری از متخصصان پوست که لایه برداری را بر روی پوست بیماران خود انجام می دهند، قبل از هر اقدامی به آنها توصیه می نمایند که یک روز قبل و دو روز بعد از لایه برداری و وکس که پوست صورت تحریک پذیر است، از رتین آ و رتینول استفاده ننمایند. اگر بعد از وکس صورت از محصولات حاوی این مواد مصرف کنید، پوست آسیب می بیند و دچار شکاف و التهاب می شود، خصوصاً اطراف چشم که پوست نازک تری دارند، این آسیب پذیری بیشتر است. لایه برداری با موادی مانند گلیکولیک نیز این عوارض را نشان می دهد.

مقاله: ترکیبات محصولات مراقبتی پوست خود را بشناسید

ممکن است هرگز به این نکته فکر ننموده باشید که نور خورشید با تعداد زیادی از آنتی بیوتیک ها که شامل تتراسایکلین، مینوسایکلین، دوکسی سایکلین و باکتریم (سولفا) هستند، فعل و انفعالات ایجاد می نماید. همچنین اگر آکوتان که یک نوع قوی از ویتامین آ است (رتین آ از آن مشتق می شود) را زمانی که در معرض نور خورشید قرار می گیرید، مصرف کنید می تواند عامل سوختگی و حساسیت های آفتاب شود. در حالی که کرم های ضد آفتاب می توانند تا حدودی از آسیب جلوگیری نمایند، ولی گاهی این آسیب در زمان آفتاب شدید است، پس بهترین راه چاره این است که مراقب باشید و در زیر آفتاب از این ترکیبات استفاده نکنید.

رتینول ماده ای است که در اصطلاح آن را به نام معجزه ضد پیری و هیدروکسی اسید را به نام ضد چروک می شناسند که می تواند برای از بین بردن چروک به درمان پوست یاری کند. برای اینکه اهداف مشابه این دو ترکیب سریع تر انجام شود و بیشتر به جایگزینی سلول های پوستی یاری نمایند، نباید آنها را با هم ترکیب کرد. باید این نکته را نیز ذکر کرد که هر کدام از این ترکیبات دارای عوارض آزار دهنده ای هستند که در صورت ترکیب شدن شدیدتر می شوند. این مواد به صورت تنها برای پوست شما سنگین و سخت هستند و زمانی که آنها را با هم بهره ببرید، زیان بیشتری به پوست می رساند.

منبع مقاله: ترکیبات محصولات مراقبتی پوست خود را بشناسید

انتشار: 25 آبان 1400 بروزرسانی: 25 آبان 1400 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1819

به "مقاله: ترکیبات محصولات مراقبتی پوست خود را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: ترکیبات محصولات مراقبتی پوست خود را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید