راهی برای اینکه زیر باران کمتر خیس شووید

به گزارش لوکو، امکان دارد که شما نیز در روزهای سرد و بارانی چتر یا بارانی خودتان را فراموش نموده باشید و می خواهید تا آنجا که ممکن است خشک بمانید.

راهی برای اینکه زیر باران کمتر خیس شووید

ایستادن زیر باران را دوست دارید یا دویدن زیر باران را ؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از شیعه نیوز، خودتان را تصور کنید که در صبح یک روز تعطیل در حال قدم زدن در خیابان هستید و احساس آرامش دارید. ناگهان ابرها تیره شده، پر از آب می شوند و باران خود را روی سر شما خالی می نمایند. آیا در چنین حالتی به خودتان لعنت می فرستید که چرا از قبل آب و هوا را چک نکرده بودید؟ پس ممکن است با خودتان تصمیم بگیرید که راستا تا خانه را بدوید اما ناگهان باران به قدری شدید می گردد که انگار در حال دوش دریافت هستید. شاید تصمیم بگیرید که در یک مکان سرپوشیده در نزدیکی بایستید.

پیشنهاد ما این است که راستا خانه را بدوید و صبر نکنید زیرا معلوم نیست که این باران تا چه زمانی ادامه داشته باشد. هنگام دویدن زیر باران نیز نسبت به راه رفتن معمولی کم تر خیس می شوید اما چرا دویدن زیر باران باعث کمتر خیس شدن می گردد؟

آزمایش اسفنج

یک اسفنج را تصور کنید که همان طور که زیر باران هستید، آن را نیز کف دستتان گرفته اید . فرض کنید که 15 دقیقه تا خانه راه است. یعنی اسفنج 15 دقیقه در معرض باران قرار می گیرد. اگر بدوید، می توانید در عرض 10 دقیقه به خانه برسید و در نتیجه اسفنج هم فقط در دقیقه در معرض باران قرار می گیرد. به نظرتان کدام اسفنج بیشتر باران می خورد ؟ کاملا منطقی است که اگر مدت زمان بیشتری زیر باران باشید، هم اسفنج و هم خودتان بیشتر خیس می شوید.

البته برخی از متخصصان بر این عقیده هستند که این موضوع فقط در خصوص بارانی صدق می نماید که به صورت عمودی باشد و بارانی که از سمت جلوی صورتتان باشد، نتیجه متفاوتی را ایجاد خواهد نمود اما مطمئن باشید که اگر راستا خود را کوتاه کنید، یعنی مدت زمان کمتری را صرف راستا خود کنید، قطعاً میزان بارانی که به شما برخورد می نماید، کمتر خواهد بود و این موضوع کاملاً عقلانی است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1316

به "راهی برای اینکه زیر باران کمتر خیس شووید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهی برای اینکه زیر باران کمتر خیس شووید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید