خبرنگاران افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 42 پروژه شهری قم همزمان با دهه فجر

به گزارش لوکو، قم - خبرنگاران - شهردار قم گفت: چهارمین مرحله افتتاح، بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی پروژه های شهری در سال 1399 شامل 42 پروژه عمرانی، خدماتی، حمل ونقل، فضای سبز، بافت تاریخی و تفریحی با اشتغال برای بیش از یک هزار تن در ایام دهه مبارک فجر انجام می شود.

خبرنگاران افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 42 پروژه شهری قم همزمان با دهه فجر

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی شهرداری قم، سید مرتضی سقائیان نژاد در این رابطه اضافه کرد: این پروژه ها که در بخش های عمرانی، خدماتی، حمل ونقل، فضای سبز، بافت تاریخی و تفریحی بوده، افتتاح یا کلنگ زنی شده، اثرات قابل توجهی در بهبود محیط شهری و افزایش نشاط اجتماعی خواهد داشت.

وی اعتبار این پروژه ها را حدود یک هزار و 400 میلیارد تومان اعلام و بیان نمود: سال 99 سال جهش تولید نام گذاری شده و شهرداری قم با سهم هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در جریان اقدامات عمرانی در تحقق دغدغه های رهبر معظم انقلاب گام برداشته است.

وی گفت: از جمله پروژه هایی که در دهه فجر امسال افتتاح می شود پل های عابر پیاده مکانیزه است که موجب رفاه شهروندان در ترددهای شهری می شود.

شهردار قم پروژه دیگر افتتاح شده را بهسازی محور فرهنگی تاریخی شهر قم دانست و اضافه کرد: در این مرحله بازسازی محوطه پیرامونی آب انبار چال لولو، محور فرهنگی تاریخی مسجد سلماسی تا حسینیه ارک و محور فرهنگی تاریخی مسجد چهارمردان تا خانه روحانی رخ داده است.

سقائیان نژاد با اشاره به هزینه یک میلیارد و 400 میلیون تومانی برای بازسازی این محلات، گفت: همچنین دهه فجر امسال پروژه توسعه فضای سبز شهر قم با اعتبار 23 میلیارد تومان افتتاح می شود.

وی اضافه کرد: در بخش زیرسازی معابر و بهبود شرایط آسفالت معابر هم تا امروز 43 میلیارد تومان هزینه شده است.

شهردار قم ادامه داد: فاز پایانی بوستان نبوت در منطقه 2، پیست دوچرخه سواری در مناطق شهری و همچنین آماده سازی و تکمیل زیرساخت های مدیریت بحران شهرداری در بهشت حضرت معصومه (س) نیز در این دهه افتتاح می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1426

به "خبرنگاران افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 42 پروژه شهری قم همزمان با دهه فجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 42 پروژه شهری قم همزمان با دهه فجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید