تداوم مناقشات سران اروپایی بر سر مسئله حفاظت از آب و هوا

به گزارش لوکو، سران کشورهای اروپایی روز گذشته در دومین روز نشست بروکسل نتوانستند به توافقی درباره چگونگی تقسیم بار برای پیشبرد اهداف آب و هوایی این اتحادیه دست یابند.

تداوم مناقشات سران اروپایی بر سر مسئله حفاظت از آب و هوا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه زوددویچه سایتونگ، سران کشورهای اروپایی در دومین روز نشست خود در بروکسل همچنین به مسئله حمایت از آب و هوا پرداختند.

سران کشورهای اروپایی روز گذشته در بروکسل مدت 3 ساعت درباره سیاست های آب و هوایی این اتحادیه بحث و تبادل نظر کردند. سیاستمداران بلند پایه این اتحادیه از اوایل دسامبر درباره هدف کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تا 55 درصد تا سال 2030 در مقایسه با سال 1990 توافق کرده بودند. در ماه جولای کمیسیون اروپایی بسته کاملی از قوانین را ارائه داد که بر اساس آن اقتصاد اروپا را در این راستا سخت به سمت حفاظت بیشتر از آب و هوا مجبور کند. اما این مسئله همچنان مورد اختلاف بود که این بار اقتصادی چگونه باید بین کشورهای عضو این اتحادیه تقسیم شود.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان بعد از این نشست گفت که بحث های جهت گیری در این راستا گام مهمی است زیرا همه می توانند بار دیگر انتظارات ملی خود را از بسته آب و هوای کمیسیون اروپایی بیان کنند.

چارلز میشل، رئیس شورای اروپایی هم از بحث های بسیار پیچیده در این باره خبر داد. وی در این باره گفت که سران کشورهای اروپایی این موضوع را بار دیگر مورد بررسی قرار می دهند. برخی کشورها در اتحادیه اروپا خواستار اصلاح بسته کمیسیون اروپایی در این باره هستند.

قبل از شروع اجلاس سران اروپا در بروکسل هم صدر اعظم آلمان تاکید کرده بود که آلمان با سخت گیری به پیشبرد اهداف ملی خود در این راستا خواهد پرداخت. صدر اعظم اتریش هم این مسئله را مورد انتقاد قرار داده بود که تنها برخی کشورها در این طرح سهم ویژه ای را ایفا کنند و دیگران سهمی در این راستا ندارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1614

به "تداوم مناقشات سران اروپایی بر سر مسئله حفاظت از آب و هوا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم مناقشات سران اروپایی بر سر مسئله حفاظت از آب و هوا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید