آلبوم رسم مناجات منتشر شد

به گزارش لوکو، مرکز موسیقی حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی با مشارکت مرکز موسیقی سازمان صدا و سیما آلبوم رسم مناجات را در دسترس مخاطبین قرار داد.

آلبوم رسم مناجات منتشر شد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، مرکز موسیقی حوزه هنری همزمان با حلول ماه مبارک رمضان آلبوم موسیقایی رسم مناجات را با مشارکت مرکز موسیقی صدا و سیما منتشر کرد.

مرکز موسیقی حوزه هنری که در سال 1399 همزمان با ماه مبارک رمضان با همکاری مرکز موسیقی صدا و سیما آلبوم شهر مناجات را که شامل آوازهایی در مناجات از استادان برتر موسیقی ایرانی منتشر نموده بود، در راستای سیاست های اصولی کلی خود همزمان با ماه مبارک رمضان 1400 آلبوم رسم مناجات را با توجه به استقبال کم نظیر مخاطبان و علاقه مندان و در پاسخ به این شورعلاقه مندی منتشر کرد.

در فراوری آلبوم رسم مناجات که با کمک 8 خواننده شاخص از نسل های مختلف کشور فراوری شده تمام همت فراوری کنندگان معطوف بر این نکته بوده است که ظرافت ها و ظرفیت های شعر و موسیقی ایرانی در شناساندن ابعاد زیبای این ماه مبارک به سمع و نظر مخاطبان به خصوص جوانان و نوجوانان قرار داده گردد.

در این آلبوم که مشتمل بر هشت قطعه موسیقایی با نام های گره گشا، باز آ، وصال تو، نور تجلی، سزاوار، غیر از تو نخواهم، تماشایی، تو دستم را گرفتی در مایه های دستگاهی افشاری، سه گاه، بیات ترک، شور و مثنوی سه گاه تدارک دیده شده است، قاسم رفعتی، مظفر شفیعی، سیدرضا طباطبایی، سید جلال الدین محمدیان، مهدی محمدی، مهدی شهسوار، مهران زمانی یکتا و اشکان کمانگری به عنوان خواننده حضور دارند.

اشعار این آلبوم نیز از ریاضی یزدی، ابوسعید ابی الخیر، مولوی، حافظ، سجاد سامانی، خواجه عبدالله انصاری، محمد مهدی سیار و پروین اعتصامی است.

مدیر فراوری این پروژه، اشکان کمانگری و مشاور حمیدرضا نوربخش دیگر چهره نام آشنای حوزه موسیقی است و کار میکس و پالایش این آلبوم را مهدی سالک اردستانی و یاسر فلاح پور به عهده داشته اند.

آلبوم رسم مناجات با ثبت اثر شماره 399/م-400 مرکز موسیقی حوزه هنری انقلاب اسلامی پیش روی مخاطبان قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1592

به "آلبوم رسم مناجات منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلبوم رسم مناجات منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید