هوش مصنوعی در برابر هوش مصنوعی ، ابزار نو ادوبی هر نوع دستکاری عکس ها را تشخیص می دهد

به گزارش لوکو، گروهی از پژوهشگران پیروز شدند نوعی هوش مصنوعی طراحی نمایند که به شکل اتوماتیک هر نوع تغییر و دستکاری چهره شما را در کوچکترین ابعاد تشخیص می دهد. این هوش مصنوعی هیچ نیازی به همکاری انسانی ندارد.

هوش مصنوعی در برابر هوش مصنوعی ، ابزار نو ادوبی هر نوع دستکاری عکس ها را تشخیص می دهد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، دنیا به طور فزاینده ای با مشکل پخش فیلم ها و تصاویر جعلی روبه رو است و اکنون ادوبی سیستمی را طراحی نموده که می تواند تشخیص دهد که آیا یک عکس تعیین دستکاری شده است یا خیر.

بر اساس گزارش ادوبی، الگوریتم مذکور تا 99 درصد از چهره های دستکاری شده را به درستی تشخیص داده است. این شرکت می گوید هنوز هیچ برنامه فوری برای تبدیل این دستاورد به یک محصول تجاری ندارد، اما یکی از سخنگویان این شرکت اعلام نموده که هدف ادوبی توسعه این سیستم برای تشخیص بهتر تصویر، ویدئو، صدا و متن است.

این شرکت در یک پست وبلاگی بیان کرد: در حالی که ما افتخار می کنیم که فتوشاپ و سایر ابزار خلاق ادوبی در سطح دنیا به شکلی گسترده استفاده می شوند اما همزمان پیامدهای اخلاقی تکنولوژی را به رسمیت می شناسیم.محتوای جعلی یک مسئله جدی و خطرناک است.

این تحقیق به طور خاص طراحی شده است تا نقاطی را که با ابزار Liquify فتوشاپ ساخته شده است، تعیین کند که معمولا برای تنظیم شکل چهره ها و تغییر شکل صورت استفاده می گردد. ادوبی ادعا می نماید جلوه های این ویژگی می تواند ظریف باشد و آن را یک نمونه ترسناک برای شناسایی تغییرات شدید و ظریف در چهره می داند.

دانست.

برای ایجاد این نرم افزار مهندسین یک شبکه عصبی را در یک پایگاه داده متشکل از چهره های متحرک آموزش داده اند. این تصاویر حاوی تصاویر قبل و بعد از ویرایش آنها با استفاده از Liquify بود. ریچارد ژانگ، محقق ارشد تحقیقاتی که در اجرای این کار یاری نموده است می گوید: ما در دنیای زندگی می کنیم که در آن اعتماد به اطلاعات دیجیتالی که مصرف می کنیم روز به روز سخت تر می گردد و من منتظر هستم تا بیشتر در این زمینه آنالیز کنم.

منبع: انتخاب
انتشار: 10 دی 1401 بروزرسانی: 10 دی 1401 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 2141

به "هوش مصنوعی در برابر هوش مصنوعی ، ابزار نو ادوبی هر نوع دستکاری عکس ها را تشخیص می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی در برابر هوش مصنوعی ، ابزار نو ادوبی هر نوع دستکاری عکس ها را تشخیص می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید