خانه نویسنده ارباب حلقه ها موزه می گردد

به گزارش لوکو، کارزار جمع آوری شش میلیون دلار برای خرید خانه جی.آر.آر. تالکین نویسنده معروف بریتانیایی و تبدیل آن به موزه شروع شد.

خانه نویسنده ارباب حلقه ها موزه می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل ایسنا از گاردین ، کوشش ها برای نجات خانه متعلق به جی. آر.آر. تالکین در آکسفورد و جایی که او مهم ترین رمان هایش را در آن جا خلق نموده شروع شده و یان مک کلین و مارتین فریمن دو بازیگر فیلم های ارباب حلقه ها نیز حمایت خود را از کارزار جمع آوری شش میلیون دلار برای خرید این خانه و تبدیل آن به موزه اعلام نموده اند.

تالکین در سال 1930 به همراه خانواده اش به این خانه در جاده نورثمور آکسفورد نقل مکان و برای مدت 17 سال در آن جا زندگی کردند. در این دوره تالکین پروفسور ادبیات انگلیسی در دانشگاه بود. او در این خانه مهم ترین آثارش یعنی رمان های معروف هابیت و ارباب حلقه ها را نوشت.

جولیا گلدینگ نویسنده انگلیسی کارزار شش میلیون دلار برای خرید خانه جی.آر.آر. تالکین را ایجاد نموده تا پیش از حراج خانه آن را نجات دهد و آن را به یک مرکز ادبی و موزه تبدیل کند. این اقدام با حمایت یان مک کلین، مارتین فریمن و جان ریس دیویس، بازیگران فیلم های سینمایی اقتباس شده از آثار تالکین همراه شده است.

قرار است این خانه که هفت اتاق خواب دارد پس از خرید مشابه زمان زندگی تالکین در آن بازسازی گردد.

مجموعه فیلم های بلند اقتباس شده از رمان های تالکین که کارگردانی آن را پیتر جکسون بر عهده داشته در مجموع حدود شش میلیارد دلار در دنیا فروخت و 17 جایزه اسکار از جمله اسکار بهترین فیلم بلند را از آن خود کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1317

به "خانه نویسنده ارباب حلقه ها موزه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه نویسنده ارباب حلقه ها موزه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید