کره شمالی: دولت بایدن یک گام اشتباه برداشت

به گزارش لوکو، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، کره شمالی روز آدینه خاطرنشان کرد که یک نوع جدید از موشک بالستیک کوتاه برد را آزمایش نموده است.

کره شمالی: دولت بایدن یک گام اشتباه برداشت

بایدن این آزمایش موشکی را ناقض قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد دانست، اما تأکید کرد که همچنان از رویکرد دیپلماتیک در قبال پیونگ یانگ استقبال می نماید.

با این حال، رای پایونگ چول دبیر کمیته مرکزی حزب کارگر کره شمالی بیان کرد که این آزمایش موشکی یک دفاع مشروع در برابر تهدیدها از جانب کره جنوبی و ایالات متحده و رزمایشهای مشترک نظامی و تسلیحات پیشرفته آنها است.

در همین ارتباط، این مقام کره شمالی روز شنبه بیان کرد که دولت جو بایدن نخستین گام اشتباه خود را برداشت و با انتقاد از این آزمایش موشکی خصومت دیرینه خود را آشکار کرد.

دبیر حزب کارگر کره شمالی در بیانیه ای که خبرگزاری مرکزی کره منتشر کرد، گفت: ما بیم و هراس عمیق خود را نسبت به اشتباه رئیس جمهور ایالات متحده که یک پرتاب آزمایشی عادی را ناقض قطعنامه های سازمان ملل متحد دانسته و خصومت دیرینه خود را آشکار کرد، اعلام می کنیم.

وی در ادامه گفت که اظهارات بایدن تجاوز آشکار به حق کره شمالی برای دفاع مشروع است و اضافه کرد که چنانچه واشنگتن به اظهارات نسنجیده ادامه دهد، احتمالاً با چیزی روبرو می گردد که خوشایند نیست.

دبیر حزب حاکم کره شمالی تأکید کرد که هدف پیونگ یانگ از توسعه تسلیحات به هیچ وجه جلب توجه یا اثرگذاری بر سیاست ها نیست. و من فکر می کنم که دولت جدید ایالات متحده آشکارا نخستین گام خود را اشتباه برداشت.

رأی پایونگ چول دولت بایدن را متهم کرد که با معرفی کردن پیونگ یانگ به عنوان یک تهدید امنیتی درصدد سو استفاده از هر فرصتی است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1511

به "کره شمالی: دولت بایدن یک گام اشتباه برداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی: دولت بایدن یک گام اشتباه برداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید