چه مدت قرنطینه برای مقابله با کرونا لازم است؟

به گزارش لوکو، محققان با استفاده از میزان رشد ویروس و دو برابر شدن زمان در موارد تجمعی، برای تحقیق در مورد الگو های انتقال در جامعه استفاده کردند. این دو معیار قابل اعتماد و کاربردی برای هر عامل بیماری زایی است.

چه مدت قرنطینه برای مقابله با کرونا لازم است؟

قرنطینه برای کاهش سرعت انتشار کروناویروس مفید است و اگر همه افراد این قانون را رعایت کنند، گسترش این ویروس خاتمه خواهد یافت. بر اساس نتایج تحقیقات جدید برای مقابله با همه گیری این ویروس نیازمند حداقل 6 هفته قرنطینه هستیم.

به گزارش ساینس، بر اساس نتایج گزارش های 36 کشور و 50 ایالت در ایالات متحده، برای مقابله با همه گیری این ویروس حداقل نیازمند 44 روز قرنطینه هستیم.

محقق این تحقیق پروفسور جرارد تلیس از دانشکده علوم بازرگانی مارشال ایالات متحده اظهار کرد: شمارش کلی موارد جدید در تمامی کشور ها می تواند گمراه کننده و یا سخت باشد. سرعت رشد و زمان دو برابری معیار های مهمی در درک دقیق نحوه شیوع این بیماری هستند.

محققان با استفاده از میزان رشد ویروس و دو برابر شدن زمان در موارد تجمعی، برای تحقیق در مورد الگو های انتقال در جامعه استفاده کردند. این دو معیار قابل اعتماد و کاربردی برای هر عامل بیماری زایی است.

آنان توضیح دادند که نرخ روزانه بیانگر افزایش روزبه روز موارد ابتلا و زمان دو برابری، نشان دهنده مدت زمانی است که یک عامل بیماری زا نیاز به دو برابر شدن و افزایش تعداد عفونت های ناشی از آن دارد.

این گروه با نگاهی به این دو معیار، سه عامل را به عنوان هدف برای کمک به متخصصان مراقبت های بهداشتی ارائه کردند:

اعتدال

وقتی نرخ رشد زیر 10 درصد باقی بماند و زمان دو برابر شدن بالاتر از هفت روز باشد.

کنترل

هنگامی که سرعت رشد زیر یک درصد و زمان دو برابر شدن بیش از 70 روز باشد.

مهار

وقتی نرخ رشد 0.1 درصد باقی بماند و زمان دو برابر شدن بیش از 700 روز باشد.

نتایج اولیه این گروه نشان می دهد که کشور های بزرگ حدود سه هفته زمان لازم دارند تا شاهد اعتدال عفونت باشند، یک ماه برای رسیدن به مرحله کنترل و 45 روز، پس از اتخاذ اقدامات مداخله ای تهاجمی، برای دستیابی به مهار.

این گروه اظهار کرد: اگر روش های مداخله ای کمتر تهاجمی به کار گرفته شوند، این فرایند می تواند به طرز چشمگیری طولانی تر شود. آنان مداخله تهاجمی را محدودیت ها، ماندن در خانه، آزمایش انبوه و قرنطینه تعریف کردند.

همچنین اندازه یک کشور در این روش مهم است و کشور های بزرگتر به دلیل موارد مختلف، زمان بیشتری برای رسیدن به اعتدال نیاز دارند.

نیتیش سود، یکی از دانشجویان دانشگاه آگوستا ایتالیا و محقق سلول و زیست مولکول می گوید: سنگاپور و کره جنوبی راستا آزمایش گسترده و قرنطینه را اتخاذ کردند.

اگرچه اختلافات بسیار زیادی در بین کشور ها در این زمینه وجود دارد، اما شباهت های بسکمک ازجمله مداخلات تهاجمی، اعتدال، کنترل و مهار شیوع بیماری نیز مشاهده می شود و عوامل محلی مانند طرح ها، امنیت مرزها، آداب ورسوم فرهنگی، درجه حرارت، رطوبت و موقعیت جغرافیایی تفاوت های بین کشور های مختلف ایجاد کرده است.

نتایج حاکی از لزوم اتخاذ تدابیر تهاجمی علیه شیوع بیماری ها بدون توجه به کشور است.

محققان این تحقیق معتقدند که ایالات متحده ممکن است به خاطر قانون اساسی فدرال خود یک چالش منحصربه فرد داشته باشد.

وی گفت: فقط نیمی از ایالت ها تا به امروز چنین اقداماتی انجام داده اند و همه آن ها در زمان های مختلف باید این کار را انجام دهند، چون اگر این ایالت ها در کنترل و مهار پیروز عمل کنند، ممکن است به دلیل اجرایی نکردن یا دیر اجرا کردن این موارد توسط دیگر ایالت ها دوباره در معرض این ویروس قرار گیرند.

نتایج این تحقیق در نشریه SSRN Electronic منتشرشده است.

منبع: فرادید
انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 890

به "چه مدت قرنطینه برای مقابله با کرونا لازم است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه مدت قرنطینه برای مقابله با کرونا لازم است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید