پنج نیروی شورای انتقالی جنوب یمن کشته شدند

به گزارش لوکو، رسانه ها از کشته شدن پنج تن از نیروهای شورای انتقالی جنوب یمن (مورد حمایت امارات) در درگیری با نیروهای عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی(مورد حمایت عربستان) خبر دادند.

پنج نیروی شورای انتقالی جنوب یمن کشته شدند

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که پنج تن از نیروهای وابسته به شورای انتقالی جنوب یمن درجریان درگیری با نیروهای دولت قانونی (منصور هادی) در استان ابین در جنوب این کشور کشته شدند.

اسپوتنیک آدینه شب به نقل از یک منبع نظامی اضافه کرد: ارتش یمن و نیروهای شورای انتقالی در منطقه الطریه شهرستان خنفر در شرق شهر زنجبار مرکز استان ابین به تبادل آتش توپخانه پرداختند.

منبع یاد شده گفت: بر اثر این درگیری سرهنگ عوض السعدی فرمانده عملیات تیپ پشتیبانی و عبد المجید بن شجاع فرمانده گردان پشتیانی تیپ یکم و سه نظامی دیگر و همچنین شماری از نیروهای ارتش یمن کشته شدند.

مناطق شرقی شهر زنجبارهر از گاه شاهد درگیری میان ارتش یمن و نیروهای شورای انتقالی جنوب است و دوطرف یکدیگر را به نقض آتش بس متهم می نمایند.

شورای انتقالی جنوب یمن در سال 2017 پس از برکناری عیدروس الزبیدی استاندار پیشین عدن توسط منصور هادی و با حمایت ابوظبی تشکیل و هدف آن استقلال دوباره بخش جنوبی یمن اعلام شد.

شورای انتقالی جنوب از اواسط اردیبهشت در استان های جنوبی یمن به مرکزیت شهر عدن، دولت خودمختار اعلام نمود که با مخالفت جامعه جهانی روبه رو شد.

در آبان ماه 98 با میانجیگری سعودی ها، توافقی میان شورای انتقالی جنوب و دولت مستعفی یمن در عربستان امضا شد که به توافق ریاض شهرت یافت.

از مهم ترین بندهای توافق ریاض، استقرار دولت منصور هادی در شهر عدن در مدت 7 هفته، متمرکز شدن نیروهای نظامی زیر نظر وزارتخانه های کشور و دفاع، مقابله مشترک با جنبش انصارالله زیر نظر ائتلاف سعودی، تشکیل یک کمیته نظارت بر توافق ریاض با نظارت عربستان بود. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1301

به "پنج نیروی شورای انتقالی جنوب یمن کشته شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنج نیروی شورای انتقالی جنوب یمن کشته شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید