پاسخ شهرداری تهران به ابهامات عدم ارائه مواد بهداشتی به کارگران

به گزارش لوکو، دبیر ستاد مقابله با کرونا شهرداری تهران در پاسخ به اظهارات یک عضو شورای شهر گفت: پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری ملزم به ارائه مواد بهداشتی و تجهیزات حفاظت فردی به کارگران شده اند و تخصیص منابع مالی برای پاداش تلاشگران مبارزه با کرونا در حال بررسی است.

پاسخ شهرداری تهران به ابهامات عدم ارائه مواد بهداشتی به کارگران

به گزارش لوکو، رضا کرمی محمدی دبیر ستاد مقابله با کرونا شهرداری تهران در پاسخ به نامه و تذکر حبیب زاده عضو شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر نظارت مستمر بر حفظ سلامتی و تامین اقلام بهداشتی و حفاظت فردی کارکنان شهرداری و نیروهای پیمانکار طرف قرارداد با شهرداری اظهار داشت: اقلام بهداشتی و تجهیزات فردی کارکنان پیمانکار طرف قرارداد با شهرداری می بایست توسط پیمانکاران و بهره برداران مربوطه تهیه و در اختیار عواملشان قرار گیرد. در صورت نیاز حوزه های مربوطه می توانند راسا تهیه و در حساب های فی مابین پیمانکاران یا بهره برداران مربوطه کارسازی نمایند.

در بخشی از نامه آمده است که در خصوص فراهم نمودن امکانات بهداشتی برای پیمانکارانی که در حوزه ذیربط با شهرداری تهران همکاری می نمایند در ابلاغیه ای اعلام شده است که تامین ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی نماینده برای بخش های کارگری که بواسطه قراردادهای فی مابین مجموعه های تابعه شهرداری تهران با پیمانکاران به بخش خصوصی واگذار شده است(اسکان های کارگری، ایستگاه های میانی حمل زباله، کارگران شاغل در غرف تره بار و شهروند و ...) می بایست توسط پیمانکاران و بهره برداران مربوطه تهیه و در اختیار عواملشان قرار گیرد. در صورت نیاز حوزه های مربوطه می توانند راسا تهیه و در حساب های فی مابین پیمانکاران یا بهره برداران مربوطه کارسازی نمایند.

دبیرستاد مقابله با کرونا شهرداری تهران همچنین با اشاره به غربالگری کارکنان کلیه سازمانها و نهادهای زیر مجموعه شهرداری تهران، از اعزام موارد مشکوک به درمانگاه شهرداری مناطق 22 گانه خبرداده و اظهار داشته است: ضمناًً اکثریت نهادهای زیرمجموعه شهرداری تهران مبادرت به انجام آزمایش خون از پرسنل خود نموده اند تا مقدمات غربالگری برایشان فراهم گردد. در برخی از سازمانهای با ریسک بالا نیز تست کووید 19 اجرا شده است.

بنا براعلام روابط عمومی شورای شهر، کرمی محمدی همچنین در خصوص پیشنهاد حبیب زاده برای تخصیص منابع مالی برای اهداء پاداش به تلاشگران مبارزه با کرونا اظهار داشته است: تخصیص منابع مالی جهت اهداء پاداش و تشکر از تلاشگران خط مقدم بیماری کرونا در شهرداری تهران، از مصوبات ستاد مقابله با کرونا در شهرداری تهران بوده و در حال حاضر در کارگروه بودجه، پشتیبانی و منابع انسانی ستاد کرونای شهرداری تهران(اداره کل برنامه و بودجه واداره کل منابع انسانی) در حال بررسی است که به محض حصول نتیجه گزارشات مربوطه ارائه خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 922

به "پاسخ شهرداری تهران به ابهامات عدم ارائه مواد بهداشتی به کارگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ شهرداری تهران به ابهامات عدم ارائه مواد بهداشتی به کارگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید