وعده مدیر عامل ایران خودرو درباره پروژه های داخلی سازی

به گزارش لوکو، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، با اشاره به برنامه های امسال این خودروساز در راستای نهضت ساخت داخل، گفت: طبق برنامه ریزی های اجرا شده، با کمک مهندسان و کارگران شریف ایرانی، تا انتهای سال جهش تولید از طریق خودکفایی قطعات خرید خارجی ساپکو به صورت مستقیم، خودکفایی قطعات خرید خارجی سازندگان و نیز خودکفایی مواد اولیه با منشا خارجی، 153 میلیون یورو کاهش ارزبری محقق خواهد شد.

وعده مدیر عامل ایران خودرو درباره پروژه های داخلی سازی

ایکوپرس نوشت: فرشاد مقیمی با اشاره به برنامه های آینده ایران خودرو، گفت: طبق برنامه ریزی اجرا شده، در سال آینده نیز از طریق خودکفایی قطعات خرید خارجی ساپکو به صورت مستقیم و خودکفایی قطعات خرید خارجی سازندگان، 93 میلیون یورو کاهش ارزبری را محقق خواهیم کرد.

وی درباره اقدامات سال جاری ایران خودرو در راستا تعمیق ساخت داخل، گفت: با گذشت چهار ماه از آغاز سال، با کمک همکارانمان در شرکت های قطعه سازی، تعداد 9 پروژه داخلی سازی محقق شده است. مجموع این پروژه ها توانسته کاهش ارزبری 5 میلیون یورویی را برای ایران خودرو به ارمغان آورد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به کاهش ارزبری پروژه های حاصل از برگزاری میز های اول تا چهارم خودکفایی،

اظهار کرد: میز های اول تا سوم در سال گذشته و میز چهارم در سال جاری با کمک وزارت صمت، ساپکو و تعداد زیادی از قطعه سازان برگزار گشت. در جریان برگزاری هر چهار میز تا به امروز مجموع کاهش ارزبری 52 میلیون یورویی محقق شده است.

مقیمی شرح داد: پروژه های داخلی سازی قطعات و مواد خارج از میز های وزارت صمت نیز، توانسته کاهش ارزبری 27 میلیون یورویی را محقق سازد.

وی با اشاره به کاهش ارزبری حاصل از پروژه های بهینه سازی طراحی، گفت: مجموع این پروژه ها، کاهش ارزبری 58 میلیون یورویی را به دنبال داشته است. در مجموع می توان گفت با وجود تمامی موانع و مسائل، گروه صنعتی ایران خودرو پیروز شده است تا نیمه تیرماه سال جاری، مبلغ 137 میلیون یورو کاهش ارزبری را محقق سازد.

منبع: فرارو
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1117

به "وعده مدیر عامل ایران خودرو درباره پروژه های داخلی سازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده مدیر عامل ایران خودرو درباره پروژه های داخلی سازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید