هیئت رئیسه برای اعتبار مجلس تدبیری در جهت تشکیل کمیسیون قضائی مجلس اتخاذ کند

به گزارش لوکو، عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس، با انتقاد از عملکرد هیئت رئیسه مجلس در تعیین تکلیف کمیسیون متبوعش، گفت: پس از تعطیلات دو هفته ای مجلس تکلیف این کمیسیون تعیین خواهد شد.

هیئت رئیسه برای اعتبار مجلس تدبیری در جهت تشکیل کمیسیون قضائی مجلس اتخاذ کند

حسن نوروزی در مصاحبه با خبرنگار حوزه مجلس گروه سیاسی خبرگزاری خبرنگاران، با اشاره به عدم تشکیل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با وجود اینکه چند ماهی از آغاز مجلس یازدهم گذشته است، گفت: رایزنی ها در این باره همچنان ادامه دارد اما با توجه به زمان دو هفته ای نمایندگان برای سرکشی به حوزه های انتخابیه تعیین تکلیف این کمیسیون به دو هفته آینده موکول خواهد شد.

وی با بیان اینکه هیئت رئیسه مجلس باید به موضوع چرایی عدم تشکیل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس زودتر از این ها ورود می کرد، افزود: گویا مجلس به فکر اعتبار خود نیست زیرا بی توجهی به این کمیسیون مهم معنایی جز این ندارد.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برخی از اعضای هیئت رئیسه از همین ابتدای تشکیل مجلس به فکر سنگر ریاست جمهوری هستند، ادامه داد: بعد از تعطیلات مجلس برای سرکشی به حوزه های انتخابیه به طور حتم پیگیر تشکیل این کمیسیون مهم خواهیم بود.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تا به امروز 10 نفر از نمایندگان برای عضویت در کمیسیون قضایی و حقوقی اعلام آمادگی کرده اند، گفت: باید با تغییر در آیین نامه امکان برگزاری جلسات کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تعداد کم فراهم شود که در این رابطه پیگیر هستیم.

گفتنی است؛ تعداد اعضای کمیسیون های تخصصی مجلس حداقل 19 و حداکثر 23 نفر است و تعداد اعضای کمیسیون های خاص طبق مواد 39 تا 44 آیین نامه داخلی تعیین می شود و کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس نیز که برای انجام وظایف محوله در محدوده قضایی و حقوقی تشکیل می شود خارج از این آیین نامه نیست.

4151/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1178

به "هیئت رئیسه برای اعتبار مجلس تدبیری در جهت تشکیل کمیسیون قضائی مجلس اتخاذ کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیئت رئیسه برای اعتبار مجلس تدبیری در جهت تشکیل کمیسیون قضائی مجلس اتخاذ کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید