مصوبه مجوز موافقتنامه کشتیرانی تجاری ایران و فیلیپین ابلاغ شد

به گزارش لوکو، تهران (پانا) - معاون اول رییس جمهوری مصوبه مربوط به صدور مجوز موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فیلیپین را ابلاغ کرد.

مصوبه مجوز موافقتنامه کشتیرانی تجاری ایران و فیلیپین ابلاغ شد

برای دیدن زیباترین کشور جنوبی شرقی آسیا با تور فیلیپین ارزان همراه باشید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، اسحاق جهانگیری روز چهارشنبه مصوبه مربوط به صدور مجوز موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فیلیپین را ابلاغ کرد.

در جلسه هیات وزیران مورخ هجدهم آبان 1399، به وزارت راه و شهرسازی اجازه داده شد نسبت به مذاکره، پاراف و امضای موقت موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی میان دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری فیلیپین اقدام کند.

موافقتنامه کشتیرانی تجاری- دریایی میان ایران و فیلیپین در سال 1374 توسط وزرای دو کشور امضا شد، لیکن پس از آن طرف فیلیپینی خواهان اعمال اصلاحاتی در متن مذکور شد که متعاقب آن، هیات های کارشناسی دو کشور در آبان ماه 1386 طی جلسه مشترکی متن پیش ­نویس اصلاحی موافقتنامه را مورد آنالیز قرار دادند و پس از آن سازمان بنادر و دریانوردی نظرات خود را پیرامون اختلافات موجود به وزارت امور خارجه جهت انعکاس به طرف فیلیپینی ارسال کرد که علیرغم پیگیری های متعدد، پاسخی از سوی طرف فیلیپینی دریافت نشد.

با عنایت به طولانی شدن مدت زمان انجام مذاکرات و با توجه به تغییر متن نمونه پیش نویس موافقتنامه کشتیرانی تجاری- دریایی و نیز با توجه به پیگیری های اخیر سفارت فیلیپین در ایران، پیشنهاد انعقاد موافقتنامه میان دو کشور، به تصویب هیات وزیران رسید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1207

به "مصوبه مجوز موافقتنامه کشتیرانی تجاری ایران و فیلیپین ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبه مجوز موافقتنامه کشتیرانی تجاری ایران و فیلیپین ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید