مرگ 2 نوزاد مسلمان در هند به خاطر عدم پذیرش در بیمارستان

به گزارش لوکو، منابع رسانه ای خبر دادند، به دنبال امتناع بیمارستان های هند از پذیرش مادران مسلمان، دو نوزاد جانشان را از دست دادند.

مرگ 2 نوزاد مسلمان در هند به خاطر عدم پذیرش در بیمارستان

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش گروه بین الملل لوکو، در حالی که انتقاد ها درباره رفتار های تبعیض و خشونت آمیز علیه مسلمانان هند ادامه دارد، رسانه ها از مرگ دو نوزاد مسلمان به دلیل عدم پذیرش مادران آن ها در بیمارستان ها و اقدامات تبعیض آمیز موسسات دولتی درمانی در این کشور به بهانه مقابله با شیوع کرونا خبر دادند.

بنا بر گزارش پایگاه نیوزیلند هرالد یک زن باردار مسلمان هندی برای دریافت یاری های درمانی به بیمارستان ام جی ام در شهر جمشیدپور ایالت جارکند این کشور رجوع کرد، اما مسئولان بیمارستان او را به بیمارستان راه ندادند.

به دنبال امتناع این بیمارستان از یاری به رضوانا خاتون، نوزاد این زن مسلمان 30 ساله سقط شد.

ماجرا وقتی دردناک تر می گردد که این مادر بعد از دچار خونریزی شدن خود را به بیمارستان رساند، اما به جای معالجه، مورد ضرب و شتم نهاده شد و از بیمارستان اخراج شد. بهانه رفتار ضد انسانی با این زن باردار این بود که او ویروس کرونا دارد.

طبق گزارش ها، ماه گذشته میلادی هم یک نوزاد مسلمان هندی به دلیل امتناع بیمارستان دولتی در منطقه براتپور راجستان از پذیرش مادرش، جان داده بود.

این اقدامات ضد انسانی در حالی انجام می گیرد که پیش از این بعضی هم حزبی های نارندرا مودی نخست وزیر هند در حزب حاکم بهاراتیا جاناتا (بی جی پی) مسلمانان را مقصر شیوع کرونا در این کشور خوانده بودند.

همزمان با این اظهارنظر ها در هند و افزایش شمار مبتلایان کرونا در این کشور، تبعیض ها علیه مسلمانان این کشور تشدید شده است.

بیمارستانی در شهر میروت ایالت اوتار پرادش اعلام نموده است، مسلمانان را بدون داشتن تست منفی ابتلا به کرونا پذیرش نمی کند، اما پذیرش هندو ها را به داشتن تست کرونا منوط ننموده است.

طبق گزارش ها، بیمارستان ها در ایالت تلنگانا هند هم از پذیرش مسلمانان هندی امتناع نموده اند.

تبعیض ها علیه مسلمانان هندی به بهانه ابتلایشان به کرونا در حالی صورت می گیرد که پیش از این بی توجهی دولت به زجرکُش کردن مسلمانان به دست هندو ها خبرساز شده بود

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 943

به "مرگ 2 نوزاد مسلمان در هند به خاطر عدم پذیرش در بیمارستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ 2 نوزاد مسلمان در هند به خاطر عدم پذیرش در بیمارستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید