مجلس نمایندگان آمریکا سه لایحه ضد روسیه را تصویب کرد

مجلس نمایندگان آمریکا سه لایحه ضد روسیه را تصویب نموده که به موجب آنها سازمان های اطلاعاتی آمریکا را ملزم به ارزیابی در خصوص برنامه های دولت روسیه و آنالیز فساد در میان مقام های روسی نموده و هرگونه اقدام در راستای به رسمیت شناختن منطقه کریمه به عنوان بخشی از روسیه را ممنوع دانسته است.

مجلس نمایندگان آمریکا سه لایحه ضد روسیه را تصویب کرد

قانون گذاران آمریکایی در جریان رای گیری در مجلس نمایندگان آمریکا اقدام به تصویب این لوایح کردند. یکی از آنها موسوم به قانون کرملین مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا یعنی مدیر اطلاعات ملی را ملزم به انجام ارزیابی های اطلاعاتی از نیات و مقاصد رهبران سیاسی روسیه می نماید.

همچنین اعضای مجلس نمایندگان آمریکا اقدام به تصویب لایحه موسوم به قانون شفافیت ولادیمیر پوتین کردند و این قانون نیز از جامعه اطلاعاتی آمریکا خواسته تا اقدام به افشای شبکه های کلیدی مورد استفاده رهبران روسیه به عنوان مکانیزم تقویت کنترل سیاسی و تضعیف کشورهای دموکراتیک نمایند.

لایحه سوم نیز موسوم به قانون عدم رسمیت بخشی به الحاق کریمه تصریح داشته که دولت آمریکا نمی تواند به صورت قانونی شبه جزیره کریمه را به عنوان بخشی از خاک روسیه به رسمیت شناخته یا دست به هرگونه اقدامی که چنین رسمیت بخشی را نشان بدهد، بزند.

آمریکا روسیه را متهم به اشاعه اطلاعات نادرست علیه واشنگتن و مداخله در انتخابات خود نموده است. با این حال روسیه بارها اتهام زنی های آمریکا در این راستا را رد نموده است.

مقام های روسیه گفته اند که وارد کردن اتهام مداخله در انتخابات 2016 آمریکا به این کشور هدفش توجیه شکست یکی از کاندیداهای انتخابات و منحرف کردن توجه مردم از موارد واقعی تقلب انتخاباتی و فساد است.

روسیه در پی برگزاری یک همه پرسی در مارس 2014 در شبه جزیره کریمه اقدام به منضم کردن شبه جزیره کریمه به خاک خود کرد اما آمریکا این اقدام را به رسمیت نشناخت. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "مجلس نمایندگان آمریکا سه لایحه ضد روسیه را تصویب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس نمایندگان آمریکا سه لایحه ضد روسیه را تصویب کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید