طرح هر ایرانی یک خودرو روی میز مجلس، اخذ مالیات 20 تا 25درصدی از افرادی که بیش از 2 خانه دارند

به گزارش لوکو، نماینده ساری در مجلس از تهیه طرح هر ایرانی یک خودرو برای ساماندهی بازار خودرو اطلاع داد.

طرح هر ایرانی یک خودرو روی میز مجلس، اخذ مالیات 20 تا 25درصدی از افرادی که بیش از 2 خانه دارند

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

علی بابایی کارنامی، نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با ، با اشاره به طرح هر ایرانی یک مسکن گفت: این طرح آماده شده و در صورتی که مورد تأیید وکلای ملت قرار گیرد در صحن علنی اعلام وصول می گردد.

نماینده مردم ساری در مجلس توضیح داد: طرح هر ایرانی یک مسکن هنوز به هیئت رئیسه ارسال نشده و منتظریم تا به امضای تعداد قانونی نمایندگان برسد.

او اضافه نمود: در بازار مسکن بعضی سرمایه گذاری نموده و مسکن می سازند و طبق قیمت بازار مردم آن را خریداری می نمایند، اما همه افراد قادر به خریداری مسکن نیستند به عنوان مثال اقشار آسیب پذیر و جوانان که هنوز درآمد و اشتغالی ندارند، نمی توانند مسکن تهیه نمایند، بنابراین باید برایشان کاری کرد.

بابایی کارنامی ادامه داد: در طرح مذکور به افرادی که مسکن دوم به نامشان می گردد، به نسبت قیمتی که در بازار بر ای مسکن معین شده 20 تا 25 درصد مالیات وضع می گردد.

نماینده مردم ساری در مجلس توضیح داد: در کشورمان بیش از 2 میلیون مسکن خالی وجود دارد که در اختیار سفته بازان بازار مسکن واقع شده است، یعنی افرادی که نه سرمایه گذار هستند و نه متقاضی و این بدان معناست که مسکن در دست افرادی واقع شده است که به مسکن نیازی ندارند، اما با پول و منافعشان خانه خریداری نموده و هر سال با بالا رفتن تورم میلیار دها تومان کاسبی می نمایند که هیچ گونه نقش مثبتی در بازار سرمایه اعمال نمی نمایند.

او اضافه نمود: در حال حاضر بیش از 700 هزار نفر متقاضی مسکن داریم، بنابراین هر سال باید حداقل 300 هزار مسکن بسازیم تا بتوانیم به استاندارد های لازم در این زمینه برسیم، به همین منظور یک طرح دو فوریتی و سه فوریتی به مجلس می دهیم تا طرح هر ایرانی یک مسکن به انتها برسد.

نماینده مردم ساری در مجلس توضیح داد: بعد از ارائه طرح هر ایرانی یک مسکن، بسیاری از افراد به ویژه سازندگان مسکن با ما تماس گرفتند و ابراز نگرانی کردند، ولی به سرمایه گذاران بازار مسکن این اطمینان را می دهم که معافیت ها را برایشان در نظر می گیریم، یعنی افرادی که در بازار ساخت و انبوه سازی مسکن هستند با تأیید وزارت مسکن و شهرسازی معافیت سابق را دارند.

او در انتها تأکید کرد: قرار است طرح مذکور را در بازار خودرو هم عملیاتی کنیم، چراکه بعضی با ایجاد سفته بازی موجب آشفتگی در این بازار می شوند، به همین دلیل در صدد هستیم که طرح هر ایرانی یک خودرو را در مجلس به تصویب برسانیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1019

به "طرح هر ایرانی یک خودرو روی میز مجلس، اخذ مالیات 20 تا 25درصدی از افرادی که بیش از 2 خانه دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح هر ایرانی یک خودرو روی میز مجلس، اخذ مالیات 20 تا 25درصدی از افرادی که بیش از 2 خانه دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید