ضرب و شتم کُردهای وابسته به آمریکا توسط عشایر شمال شرق سوریه

به گزارش لوکو، شبه نظامیان کُرد تحت الحمایه آمریکا که قصد داشتند جوانان شهرک تل حمیس در شمال شرق الحسکه را برای اعزام به جبهه های عملیاتی اعزام نمایند، مورد ضرب شتم ساکنان این منطقه قرار گرفتند.

ضرب و شتم کُردهای وابسته به آمریکا توسط عشایر شمال شرق سوریه

به گزارش گروه بین الملل لوکو، تظاهرات و اعتراضات مردمی در شرق و شمال شرق سوریه علیه شبه نظامیان کُرد موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه -تحت حمایت آمریکا- افزایش یافته است.

عشایر عربی حاضر در شهرک تل حمیس واقع در شمال شرق الحسکه (شمال شرق سوریه) به یک گشتی وابسته به نیروهای دموکراتیک حمله کردند و عناصر حاضر در آن را به شدت کتک زدند.

شبه نظامیان کُرد در ادامه عملیات خود برای جذب اجباری جوانان و اعزام آنان به جبهه های عملیاتی، قصد داشتند شماری از جوانان تل حمیس را بازداشت نمایند که پیروز به انجام این کار نشدند.

پس از ضرب و شتم شبه نظامیان کُرد توسط مردم تل حمیس، ساکنان این شهرک تظاهرات گسترده ای را شروع کردند و شعارهایی را در محکومیت اقدامات نیروهای دموکراتیک و حمایت از دولت سوریه سر دادند.

روزنامه الوطن گزارش داد که معترضان پس از کتک زدن عناصر کُرد، گشتی متعلق به آنان را مصادره کردند و این شبه نظامیان نیز مجبور به فرار شدند.

عشیره العکیدات نیز با تأکید بر لزوم اخراج شبه نظامیان کُرد از مناطق تحت کنترل آنان، اظهار داشتند که این شبه نظامیان دو تن از جوانان این عشیره را به قتل رسانده اند.

وبگاه خبری جسر - نزدیک به معارضان - در همین ارتباط اظهار داشت که حدود 100 نفر از افراد سرشناس و شیوخ العکیدات شامگاه آدینه نشست فوق العاده ای در شهرک ذیبان واقع در ریف دیرالزور برگزار کردند.

جسر توضیح داد که این نشست برای آنالیز کشته شدن دو تن از جوانان این قبیله به نام های ماجد جمیل جدعان الهفل و غیاث فوزی عبدالمحسن الهفل برگزار گردید.

افراد حاضر در این نشست، بیانیه ای منتشر و قتل این دو جوان به دست شبه نظامیان وابسته به آمریکا را محکوم کردند.

همزمان با برگزاری این نشست، شماری از اعضای عشیره العکیدات با سلاح خود به محل این نشست آمدند و از شیوخ عشیره خود خواستند که شبه نظامیان کُرد را از این مناطق بیرون برانند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 404

به "ضرب و شتم کُردهای وابسته به آمریکا توسط عشایر شمال شرق سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرب و شتم کُردهای وابسته به آمریکا توسط عشایر شمال شرق سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید