سود هنگفت انگلیس از جنگ عربستان در یمن

به گزارش لوکو، روزنامه گاردین فاش کرد که انگلیس در پنج سال گذشته از فروش تسلیحات نظامی به عربستان برای استفاده در جنگ علیه یمن 15میلیارد پوند کسب نموده است.

سود هنگفت انگلیس از جنگ عربستان در یمن

به گزارش سه شنبه شب گاردین، سیستم بی ای یی (BAE) بزرگترین شرکت تسلیحاتی در انگلیس، در پنج سال گذشته 15 میلیارد پوند (18 میلیارد و 938 میلیون دلار) تسلیحات نظامی به ارتش عربستان که در طول این مدت مشغول حملات نظامی و بمباران مناطق یمن بود، فروخته است.

گزارش اخیر شرکت بی ای یی و تحقیقات جدید کمپین علیه تجارت اسلحه (CAAT) نشان می دهد که شرکت تسلیحاتی انگلیس تنها در سال 2019 توانسته از فروش تسلیحات نظامی به عربستان 2.5 میلیارد پوند درآمد کسب کند.

ارقام ارائه شده شامل کلیه تسلیحات نظامی و خدمات فروخته شده شرکت تسلیحاتی انگیس به ارتش عربستان از سال 2015 تا 2019 است.

عربستان به همراه کشورهای ائتلاف عربی در مارس (اسفند) سال 2015 به یمن حمله کرد.

اندرو اسمیت یکی از فعالان کمپین علیه تجارت اسلحه می گوید، یمن در طول پنج سال گذشته (به علت جنگ عربستان) با بحران انسانی شدیدی روبرو بوده است، اما برای شرکت بی ای یی انگلیس مانند همواره یک تجارت بوده است.

به گفته اسمیت، این جنگ (یمن) فقط به دلیل حمایت و پشتیبانی شرکت های تسلیحاتی و دولت های همدست (با عربستان) امکان پذیر بوده است.

از زمان شروع حملات و بمباران عربستان در مارس سال 2015 با همکاری بزرگترین شرکت تسلیحاتی انگلیس و سایر سازندگان تسلیحات غربی در یمن تا کنون هزاران غیرنظامی کشته شده اند.

به نوشته گاردین، نیروی هوایی عربستان مسئول کشته شدن 12 هزار و 600 نفر در جنگ یمن است. ،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 921

به "سود هنگفت انگلیس از جنگ عربستان در یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سود هنگفت انگلیس از جنگ عربستان در یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید