رویارویی جنگنده های ترکیه و یونان بر فراز اژه

به گزارش لوکو، ارتش یونان از رویارویی هوایی با جنگنده های ترکیه و نقض گستره حریم هوایی خود از سوی نیروی هوایی کشور همسایه اطلاع داد.

رویارویی جنگنده های ترکیه و یونان بر فراز اژه

سفر با تور ارزان یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل لوکو، در ادامه تنش بین یونان و ترکیه، نیروهای مسلح یونان مدعی نقض گستره حریم هوایی خود از سوی جنگنده های ترکیه و در چند نوبت رویارویی هوایی با آنها شد.

به گزارش وبگاه پروتوثما جنگنده های ترکیه روز دوشنبه در چند نوبت حریم هوایی یونان را بر فراز دریای اژه نقض کردند. در یک مورد بنا برادعای یونان، جنگنده های اف-16 ترکیه و یک هواپیمای تجسسی سی ان-235 53 نوبت حریم هوایی یونان را نقض کردند.

به نوشته این منبع خبری، جنگنده یونانی با رهگیری و اعزام جنگنده های خود در دو نوبت با جنگنده های اف-16 ترکیه به رویارویی هوایی پرداختند. یونان مدعی شده تمام تحرکات هوایی ترکیه در روز دوشنبه شناسایی و رهگیری شد.

در روزهای گذشته یونان با انتشار فیلمی از رویارویی یک فروند میراژ-2000 خود با یک جنگنده اف-16 ترکیه خبر داده بود. در این فیلم به وضوح میراژ-2000 یونان بر فراز شرق دریای اژه به تعقیب اف-16 ارتش ترکیه می پردازد. (جزئیات بیشتر)

یونان همراه با قبرس طی سالهای اخیر با ترکیه دچار مشکل بوده اند. در این بین قبرس نیز ترکیه را به حفاریهای غیر مجاز گازی در سواحل اطراف خود متهم نموده است. ادعایی که آنکارا بارها آنها را رد نموده و تحرک در آن منطقه را حق قانونی خود میداند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 914

به "رویارویی جنگنده های ترکیه و یونان بر فراز اژه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویارویی جنگنده های ترکیه و یونان بر فراز اژه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید