روش دریافت وام یک میلیونی کرونا اعلام شد؛ آغاز ثبت نام از فردا

به گزارش لوکو، تهران (پانا) - نحوه ثبت نام و دریافت کمک 100 هزار تومانی و وام یک میلیونی کرونا اعلام شد.

روش دریافت وام یک میلیونی کرونا اعلام شد؛ آغاز ثبت نام از فردا

متقاضیان صرفا کدملی خود را از تلفن همراه ثبت شده به نام سرپرست خانوار به سرشماره 6369 ارسال نمایند. پیامک سرپرست خانوارها از روز سه شنبه 4 آذر تا سه شنبه 11 آذر به مدت یک هفته دریافت می شود.

افراد دارای درآمد ثابت از جمله کارمندان و بازنشستگان شامل این طرح نمی شوند.

دولت در دور دوم حمایت های مالی کرونایی از اقشار آسیب پذیر پرداخت وام یک میلیون تومانی برای 10 میلیون خانواده و کمک هزینه 100 هزار تومانی برای 30 میلیون خانوار را در نظر گرفته است.

هفته گذشته دولت تصمیم گرفت برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا دور جدیدی از تعطیلی گسترده در سراسر کشور را اجرا کند. با تعطیلی کسب و کارها رییس جمهوری اعلام نمود که مساعدت های مالی برای گروهی از مردم در نظر گرفته است.

این حمایت مالی شامل پرداخت چهارماه کمک هزینه بلاعوض و امکان دریافت وام بانکی است. مبلغ کمک هزینه 100 هزارتومان است که به مدت چهارماه (از ماه جاری تا انتها سال) به حساب 30 میلیون نفر واجد شرایط پرداخت خواهد شد.

طبق گفته رییس جمهوری برای 10 میلیون خانواده نیز وام یک میلیون تومانی با بازپرداخت 30 ماهه پرداخت می شود. البته دولت پیش از این نیز وام یک میلیون تومانی به 23 میلیون خانوار یارانه بگیر در 30 قسط پرداخت کرد و تا کنون پنج قسط آن از خانوار کسر شده است.

تا کنون مشخصات دریافت نمایندگان این کمک ها اعلام نشده است اما به طور معمول زنان سرپرست خانوار، کارگران روزمزد که درآمد ثابت ندارند و افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی در لیست افراد تحت حمایت طرح های دولتی قرار دارند.

اگر برای 30 میلیون نفری که برای پرداخت یکصد هزار تومانی گزینش شده اند یارانه نقدی و کمک معیشتی هم پرداخت شود که احتمالا اینگونه خواهد بود پرداختی آنها از بابت یارانه نقدی دولت بین 200 تا بیش از 900 هزار تومان است.

بر این اساس، برای خانوار یک نفره که 45 هزار و 500 تومان یارانه نقدی، 55 هزار تومان کمک معیشتی و 100 هزار تومان کمک بلاعوض کرونا دریافت می کند در مجموع تا انتها سال هر ماه حدود 200 هزار و 500 تومان پرداخت خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1293

به "روش دریافت وام یک میلیونی کرونا اعلام شد؛ آغاز ثبت نام از فردا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش دریافت وام یک میلیونی کرونا اعلام شد؛ آغاز ثبت نام از فردا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید