دستور معاون اول رئیس جمهور برای تمدید موعد تسلیم اظهارنامه های مالیاتی سال 98

به گزارش لوکو، رئیس دفتر معاون اول ریاست جمهوری با ارسال نامه ای به معاون اقتصادی رئیس جمهور، مساعدت دولت با خواسته اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران مبنی بر تمدید موعد مقرر برای تسلیم اظهارنامه اقتصادیاتی عملکرد سال 1398 اشخاص حقوقی را اعلام کرد.

دستور معاون اول رئیس جمهور برای تمدید موعد تسلیم اظهارنامه های مالیاتی سال 98

در نامه کاظم چهره گشا خطاب به محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهور آمده است: نامه شماره 10/1/15 تاریخ یازدهم فروردین ماه 1399 اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران درخصوص درخواست تمدید موعد تسلیم اظهارنامه های اقتصادیاتی عملکرد شرکت ها و سایر اشخاص حقوقی در سال 1398 باتوجه به عدم امکان برگزاری مجامع در موعد مقرر به استحضار جناب آقای دکتر جهانگیری معاون اول محترم رئیس جمهور رسید.

این نامه جهت برسی و اقدام لازم به محمد نهاوندیان پی نوشت شده است. همچنین در رونوشت نامه از فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد و دارایی خواسته شده تا با نظر مساعد بررسی و کمک کنند تا مشکل حل شود.

غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران، پیش از این در نامه­ ای به معاون اول رئیس جمهور درخواست کرده بود: با توجه به ابهام دوره ماندگاری و شیوع ویروس کرونا و غلبه بر آن و همچنین آشکار شدن تدریجی آثار اقدامات احتیاطی اتخاذ شده بر فضای کسب و کار و همچنین قرار تمدید موعد مجامع عمومی شرکت ها، تمهیداتی اندیشیده شود تا موعد تسلیم اظهارنامه های اقتصادیاتی عملکرد 1398 و برگزاری مجامع عمومی شرکت هایی که حسابرسی می شوند تا سه ماه پس از مواعد مقرر در قانون تمدید شود.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 918

به "دستور معاون اول رئیس جمهور برای تمدید موعد تسلیم اظهارنامه های مالیاتی سال 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور معاون اول رئیس جمهور برای تمدید موعد تسلیم اظهارنامه های مالیاتی سال 98"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید