خبرنگاران 612 تن گوشت مرغ در خراسان شمالی آماده توزیع شد

به گزارش لوکو، بجنورد- خبرنگاران- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت : برای تنظیم بازار 612 تن مرغ گرم و منجمد آماده توزیع در فروشگاه های مواد پروتئینی این استان شده است.

خبرنگاران 612 تن گوشت مرغ در خراسان شمالی آماده توزیع شد

حسین حاجی بیگلو روز دوشنبه به خبرنگار خبرنگاران گفت: این میزان گوشت مرغ تا خاتمه تعطیلات نوروز در شهرهای این استان برای تنظیم بازار با قیمت مصوب توزیع خواهد شد.

وی اضافه کرد: در مجموع تا پیش از تعطیلات نوروزی نیز حدود 605 تن گوشت مرغ برای پاسخگویی به نیاز مصرف کنندگان در این استان توزیع شد که نسبت به مشابه سال قبل سه برابر افزایش داشته است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان شمالی گرانی قیمت گوشت قرمز را یکی از دلایل اصلی برای افزایش میزان مصرف مرغ در این استان بیان کرد.

حاجی بیگلو اضافه کرد: برای کاهش میزان تقاضا برای مرغ در استان، شبکه توزیع در تمامی نقاط شهری حتی مناطق حاشیه ای شهر ایجاد می شود.

وی اضافه کرد: با توزیع مرغ قطعه بندی شده بخشی از جو روانی به وجود آمده در بازار مرغ کاهش یافته است.

به گزارش کارگروه تنظیم بازار خراسان شمالی در 10 روز اخیر، مردم استان 160 میلیارد ریال مرغ خریداری کرده اند.

از 101 واحد مرغداری در استان 88 مرغداری فعال است و توان تولید مرغ استان که در ابتدای سال 92 نزدیک به 20 هزار تن بود اکنون به 88 هزار و 500 تن در سال رسیده است.

استان خراسان شمالی 863 هزار نفر جمعیت دارد که در 24 شهر و حدود یک هزار روستا سکونت دارند.

براساس آمار رسمی جهاد کشاورزی خراسان شمالی، مصرف سالانه سرانه گوشت مرغ استان حدود 32 کیلوگرم است که براساس استانداردهای جهانی این میزان مصرف نزدیک به 2 برابر میانگین جهانی است.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: luku.ir شناسه مطلب: 1512

به "خبرنگاران 612 تن گوشت مرغ در خراسان شمالی آماده توزیع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 612 تن گوشت مرغ در خراسان شمالی آماده توزیع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید